ДЛЯ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ ПУТИВЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ПРІОРИТЕТНИМ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ПИТАННЯ ЯКІСНОГО МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

На попередній розгляд матеріалів перед сесією Путивльської районної ради до постійної комісії районної ради з питань розвитку молодіжної політики, освіти, науки, культури, спорту, туризму, охорони здоров’я, материнства, дитинства, прав жінок та соціального захисту населення надійшло два проекти рішень від комунальних медичних установ щодо затвердження структури та чисельності.

Незабезпеченість КУ «Путивльська ЦРЛ» до кінця 2018 року складає 9,7 млн. гривень. Адміністрацією лікарні розроблені заходи з економії бюджетних коштів на суму 1102,2 тис. грн. за рахунок витрат на заробітну плату та комунальні послуги. Одним із заходів передбачалося скорочення витрат за рахунок об’єднання пологового та гінекологічного відділень, сума економії обрахована в 500,0 тис. грн.

Але, як слушно зауважив голова постійної комісії Іван Третяков, структура акушерського стаціонару повинна відповідати вимогам будівельних норм і правил лікувально-профілактичних закладів; оснащення — табелю устаткування пологового відділення; санітарно-протиепідемічний режим — діючим нормативним документам. У відділенні повинні забезпечуватись ізоляція здорових вагітних і породіль від хворих, дотримання найсуворіших правил асептики і антисептики.

Члени постійної комісії розуміють важливість даних змін, але пріоритетним залишається питання надання якісної медичної допомоги жінкам. Саме тому члени постійної комісії разом з представниками спостережної ради оглянули приміщення, у яких планується розмістити акушерське відділення.

Виступаючи на пленарному засіданні, голова комісії Іван Третяков зауважив, що адміністрацією лікарні частково зроблені  певні кроки для об’єднання (побудований санпропускник, поставлена перегородка між відділеннями). Але цього не досить, у планах лікарні – переміщення палати для породіль. І дуже важлива складова – це забезпечення санітарно-гігієнічних умов.

Враховуючи всі чинники, депутати районної ради не підтримали об’єднання пологового та гінекологічного відділення.

spacer