РЕФОРМА МЕДИЦИНИ ТОРКНУЛАСЯ ЦЕНТРУ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

Голова Путивльської районної ради Євген Южаков провів  робочу нараду  за участю голови РДА  Миколи Шульги, депутатів райради Олексія Фесенка і Геннадія  Садового, головних лікарів районних медзакладів Жанни Руднєвої і Світлани Семененко, на якій розглянули питання реорганізації центру первинної медико-санітарної допомоги в комунальне некомерційне підприємство.

Відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 № 2168-VІІІ в Україні розпочато реформування первинної ланки медичної допомоги. Як наголосила головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Жанна Руднєва, перетворення закладу в комунальне некомерційне підприємство має сприяти збільшенню господарської і фінансової самостійності закладу, стимулювати медпрацівників у підвищенні якості медичного обслуговування населення. Крім того, при укладанні договору з національною службою здоров'я, реформоване підприємство отримає додаткове фінансування і, відповідно, люди отримають більш якісні медичні послуги.

Присутні дійшли згоди і протокольно було рекомендовано адміністрації центру підготувати на надати на розгляд сесії Путивльської районної ради необхідний пакет документів для розгляду депутатами.

Підводячи підсумки наради, голова районної ради Євген Южаков зауважив, що при проведенні реорганізації трудові відносини з працівниками продовжуються, реформувати заклад потрібно, але робити все виважено, особливо враховувати потреби сільського населення. «Одним словом,- підкреслив Євген Іванович, —  створити таку модель надання первинної медичної допомоги, за якої і пацієнт, і лікар відчують зміни на краще. Але для цього медична галузь району, поряд із державним фінансуванням, безперечно потребуватиме підтримки місцевої влади і бюджету». 

spacer