СВЯТО У ПУТИВЛЬСЬКОМУ МОЛЧЕНСЬКОМУ МОНАСТИРІ

7 травня 2018 року Путивльський Молченський жіночий монастир відсвяткував свято –  День Молченської ікони Божої Матері.

Молченська ікона Божої Матері з’явилася 18 вересня 1405 року на болоті Молче неподалік Путивля. Спочатку перебувала в Молченській Софронієвій пустелі, а в 1605 році, ймовірно 24 квітня, була перенесена до Путивльського монастиря. Чудотворна ікона іменувалася «Цілителька». Ті, хто молилися перед нею, цілими сім’ями зцілювалися від тифу та інших хвороб і скорбот. Пізніше чудотворний образ був загублений, але з часом був знайдений його чудотворний список.

Відмінною особливістю Молченської ікони від інших ікон Божої Матері є те, що на ній зображено небо на плечі Божої Матері. На одній руці Богоматір тримає немовля Христа, а в іншій – драбинку, спрямовану до неба. За переказами, моління саме до цієї ікони особливо допомагають зійти людині на небо, як у духовних сходженнях цьому житті на землі, так і в молитвах за душі покійних.

У цей день у Путивлі місцеві мешканці та паломники пройшли почесною хресною ходою від Спасо-Преображенського собору до Молченського монастиря, де відбулася Божественна Літургія. Після літургії відбулася монастирська трапеза.

spacer