РЕФОРМУАННЯ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ РОЗГЛЯДАЛИ В ПУТИВЛЬСЬКІЙ РАЙОННІ РАДІ

Галузь охорони здоров’я в нашій країні вже давно потребує докорінного реформування з метою  підвищення якості обслуговування населення   та надання медичних послуг належного рівня. Для вирішення цих  питань Уряд запровадив проведення медичної реформи. На зміну командно-адміністративній моделі взаємовідносин між закладами охорони здоров’я та населенням має прийти контрактна модель, у якій взаємовідносини регулюються договорами.

По вирішенню питань  запровадження в районі медичної реформи  відбулася робоча нарада при голові Путивльської районної ради. У нараді взяли участь перший заступник голови РДА Микола Корнєв, члени профільних постійних комісії районної ради Олексій Фесенко та Геннадій Садовий, головні лікарі медичних установ району Жанна Руднєва та Світлана Семененко.

Жанна Анатоліївна проінформувала присутніх про заходи, які вже проводяться для забезпечення можливості підписання декларацій з пацієнтами: центр придбав три комплекти комп’ютерного обладнання, проводиться підключення до системи «Електронне здоров’я»,  розпочата процедура отримання лікарями електронних підписів.

Обговорюючи питання, голова районної ради Євген Южаков зазначив, що перетворення центру первинної медико-санітарної допомоги в  комунальне некомерційне підприємство, загалом, сприятиме збільшенню господарської та фінансової самостійності закладу, система оплати праці має стимулювати лікарів до покрашення надання медичних послуг населенню. Але, завдання влади та органів місцевого самоврядування, у першу чергу, полягає в забезпеченні лікарів діагностичним медичним  обладнанням. Ми повинні створити спроможну мережу  надання первинної медико-санітарної допомоги.

За результатами робочої наради було розпочато роботу з підготовки  до проведення реорганізації закладу  та розробки статуту комунального некомерційного підприємства. Головному лікарю Центру ПМСД Жанні Руднєвій дано доручення: протягом квітня місяця надати повідомлення  до засобів масової інформації щодо проведення роботи з підписання декларацій з населенням району про надання первинної медичної допомоги.

spacer