АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РОЗГЛЯНУТІ НА СЕМІНАРІ-НАРАДІ ДЛЯ ОЧІЛЬНИКІВ МІСЦЕВИХ РАД ПУТИВЛЬСЬКОГО РАЙОНУ

Путивльською районною радою проведено семінар-нараду для міського та сільських голів Путивльського району. Участь у роботі взяли керівники місцевих рад, перший заступник голови Путивльської районної державної адміністрації Микола Корнєв, керівники установ та організацій, управлінь та відділів Путивльської районної державної адміністрації.

До порядку денного семінару-наради були внесені питання рейтингу сільських рад Путивльського району за підсумками роботи у 2017 році, про стан протидії злочинності та попередження правопорушень на території Путивльського району у 2017 році та про вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Про підсумки проведеного рейтингу сільських рад Путивльського району за підсумками роботи у 2017 році доповів керуючий справами виконавчого апарату Путивльської районної ради Микола Лук’яненко. Рейтинг було проведено за 9 показниками виконання повноважень сільськими радами: економіка, місцевий бюджет, попередження правопорушень та охорона громадського порядку, пожежна безпека, соціальний захист населення, зайнятість населення, благоустрій територій, розвиток культури, робота виконавчого комітету ради.

Найвищий рейтинг за підсумками роботи у 2017 році у Волокитинської сільської ради (секретар – Семенець О.А.), друге рейтингове місце – Мазівська сільська рада (голова – Кузнєцов О.І.), третє – Рев’якинська сільська рада (голова – Васильєва С.В.).

Проведення рейтингу роботи сільських рад зобов’язує керівників установ та організацій, відділів та управлінь Путивльської районної державної адміністрації проводити детальний аналіз роботи сільських рад з виконання ними власних та делегованих повноважень, а сільським головам вказує на слабку ланку роботи в порівнянні з іншими радами та спонукає їх відповідальніше ставитися до виконання наділених чинним законодавством повноважень.

При розгляді питання щодо стану протидії злочинності та попередження правопорушень на території Путивльського району у 2017 році начальник сектору превенції Путивльського відділення поліції (м.Путивль) Глухівського відділу поліції (м.Глухів) Головного управління Національної поліції в Сумській області Віктор Гудімов акцентував увагу керівників місцевих рад на необхідності співпраці з Путивльським відділенням поліції щодо профілактики та попередження правопорушень з виявлення та вжиття дієвих заходів до правопорушників, які займаються виготовленням та розповсюдженням спиртних напоїв, наркотичних речовин. Вказав, що у 2017 році до Путивльського відділення поліції надійшло 2729 заяв та повідомлень, що на 193 заяви більше, ніж у минулому році. Віктор Іванович відзначив, що незважаючи на постійне інформування населення через засоби масової інформації та телебачення щодо утримання від необґрунтованих вчинків, не зменшується кількість шахрайських дій з банківськими картками та з купівлі–продажу товарів через мережу Інтернет. До суду спрямовано 21 кримінальне провадження з даного виду злочинів. У звітному періоді за порушення правил дорожнього руху складено 340 адміністративних протоколів, виявлено 47 осіб, які керували транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Начальник Путивльського районного сектору з питань пробації Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України Олександр Різник довів до відома керівників місцевих рад інформацію про те, що 06.02.2018 набрав чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» у редакції від 7 грудня 2017 року № 2234-19, яким передбачено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які полягають у виконанні особою оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Підводячи підсумок семінару–наради, голова Путивльської районної ради Євген Южаков вказав, що якщо в керівників місцевих рад є пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів, то необхідно їх надавати до Путивльської районної ради, які після узагальнення будуть передані народному депутату України Деркачу А.Л. для подальшого внесення на розгляд Верховної Ради України. Євген Іванович ознайомив присутніх із заходами, які проводяться органами місцевого самоврядування щодо створення на території району об’єднаної територіальної громади в складі міської та сільських рад та про юридичних супровід вирішення питання щодо скасування рішень про створення комунального закладу Сумської обласної ради «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський»».

spacer