АСПЕКТИ ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ ОСВІТНЬОЇ РЕФОРМИ ОБГОВОРИЛИ В ПУТИВЛЬСЬКІЙ РАЙОННІЙ РАДІ

Голова Путивльської районної ради Євген Южаков провів робочу нараду з питань створення нового освітнього середовища та оновлення змісту навчальної діяльності в умовах Нової української школи, реформування системи освітніх інтернатних закладів в умовах Національної стратегії деінституалізації та створення інклюзивно-ресурсного центру в Путивльському районі. У нараді взяли участь заступник голови постійної депутатської комісії районної ради Геннадій Садовий, начальник фінансового управління Путивльської районної державної адміністрації Ірина Свердлікова, начальник відділу освіти Путивльської  районної державної адміністрації Неллі Лубенець та голова ПМПК Тамара Кизенко.

Як повідомила Неллі Валеріївна, уже з 2017 року в навчальні заклади почали закуповуватись комп’ютерне обладнання, дидактичні  матеріали. Цьогоріч вчителі початкових класів, а також заступники директорів шкіл, вчителі фізичного виховання і образотворчого мистецтва пройдуть перекваліфікацію за різними системами навчання. Але для успішного проведення освітньої реформи потрібні кошти для суттєвого поповнення матеріально-технічної бази закладів середньої освіти.

Обговорювалося під час наради і реформування системи освітніх інтернатних закладів. На території нашого району знаходиться комунальний заклад Сумської обласної ради – Путивльська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів. На сьогоднішній день  у ньому навчається 170 учнів з багатодітних, неповних, малозабезпечених сімей, у тому числі, 55 учнів з різних районів Сумської області. Голова районної ради поставив за мету відділу освіти  розглянути можливість збереження закладу шляхом його реорганізації в спеціалізований заклад освіти.

При впровадженні освітньої реформи діти з особливими потребами будуть навчатися в загальноосвітніх закладах або отримуватимуть інклюзивну освіту. Тож відтепер у районах області створюватимуться інклюзивно-ресурсні центри, у яких і навчатимуться школярі.

Як зазначив Євген Іванович, підводячи підсумки наради, 2018 рік повинен стати початком практичної реалізації реформи галузі освіти на Путивльщині. І саме від спільної роботи всіх рівнів влади, органів місцевого самоврядування, громадського сектору залежатиме її подальший успіх.

За результатами наради було надано протокольне доручення відділу освіти ініціювати перед Путивльською районною державною адміністрацією створення робочої групи з питань впровадження в Путивльському районі освітньої реформи та реорганізації закладів освіти.

spacer