3 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВЯТОГО ІОАННА ПУТИВЛЬСЬКОГО

Голова Путивльської районної ради Євген Южаков взяв участь у міських заходах, присвячених Дню пам’яті святого мученика Іоанна Путивльського.

У Спасо-Преображенському соборі м.Путивль Високопреосвященніший Роман, архієпископ Конотопський і Глухівський, звершив Божественну літургію. Під час проведення богослужіння  відбулося  прославлення святого благовірного князя Іоанна Путивльського – мученика і чудотворця. По завершенню літургії  учасники  богослужіння хресною ходою дійшли до центральної площі міста, на якій встановлена скульптура Іоанну Путивльському.

Біля скульптури князя зібралися путивляни та гості міста, щоб стати свідками урочистої події – освячення скульптури Святому Благовірному Князю Іоанну Путивльському. Саме його ім’я викликає безсумнівний інтерес, так як воно пов’язане з легендарним  містом – літописним Путивлем. Путивльський князь Іоанн – правнук святого Михайла Чернігівського, жив у тринадцятому столітті. В одному з старовинних синодиків згадується, що він був убитий татарами за християн. Іоанн Путивльський прийняв мученицьку смерть, після якої прославився чудесами.

Як зазначив у виступі ініціатор встановлення скульптури, Путивльський міський голова Валерій Волков, скульптура символізує початок відродження путивльської землі.

Православна церква має чимало святих, до кожного з них миряни можуть звертатися з молитвою, просити заступництва і допомоги, ставати кращими від розуміння їхніх чеснот. Життя Путивльського князя Іоанна – це подвиг в ім’я Всевишнього, за православну віру, яка збереже минуле, допоможе зрозуміти свій шлях і стати частинкою вічного.

Керуючий Конотопсько-глухівської єпархії архієпископ Роман привітав путивлян та окропив скульптуру святою водою. До скульптури були покладені квіти.

IMG_7365IMG_7376IMG_7381

spacer