4 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН

Тварини22

Всесвітній день захисту тварин — це свято, яке допомагає об’єднати зусилля всіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дата свята, 4 жовтня, обрана не випадково. Цього дня в 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до всіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої  власні.  Франциск Ассізський володів неймовірною здатністю вступати в тісний контакт із тваринами, які не тільки не завдавали йому шкоди, а й слухалися та захищали його. Він повсякчас просив віруючих не причиняти тваринам болю та виступати в їх захист. Саме Франциску приписують розвиток такого вчення, як екологічна етика, що вивчає внутрішні цінності дикої природи і бережливе ставлення до всього живого. Перше товариство захисту тварин з’явилося в Англії в 1824 році. У 1978 році в Парижі, у будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварин. У 1981 році створено Всесвітнє товариство захисту тварин, у складі якого більше 300 організацій з усього світу. У 1986 році Рада Європи прийняла Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987 – про захист домашніх тварин.

У багатьох країнах вважається, що домашні тварини — це частина сім’ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени.  Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо, і в той  же час,  тварини,  які і раніше страждають від людської  жорстокості.

Організації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи. В останні роки заходи,  присвячені Всесвітньому Дню захисту тварин, проходять більш ніж у 60 країнах світу.

В Україні цей день відзначається приблизно з 2000 року. Всесвітній День захисту тварин покликаний об’єднувати зусилля людей у збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх тварин.

         Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім’я на маленькій планеті і, роблячи добру справу,  допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо  собі.

spacer