Скасування штрафних санкцій визначено Порядком

Наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення. Документ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 18 березня 2016 року.

Цей Порядок визначає послідовність дій контролюючих органів при скасуванні штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму визначеного контролюючим органом податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив у терміни, визначені Податковим кодексом України, без оскарження податкового повідомлення-рішення. Слід звернути увагу, що норма застосовується до платників податків з річними обсягами доходів та/або операцій до 20 млн. грн, є тимчасовою (до 31 грудня 2016 року) та стосується штрафних (фінансових) санкцій, що нараховані на суму податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом. Крім того, штрафні (фінансові) санкції не скасовуються у разі повторного протягом року визначення контролюючим органом суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку або збору.

Детальніше про це йдеться у листі ДФС України від 13.04.2016 р. №13298/7/99-99-22-04-02-17 „Про порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій”.

  Глухівська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області

spacer