Обов’язковий реквізит касового чека — «Акцизний податок»

Суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку, зазначають у касовому чеку окремим рядком розмір ставки акцизного податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами. На початку рядка друкується назва податку.

Таке нововведення передбачене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 року №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми №ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)».

Отож, з 11 березня 2016 року реквізит «Акцизний податок» — обов’язковий реквізит фіскального касового чека на товари (послуги).

Зауважимо, що платники податків, які ще в минулому році відображали в чеках «роздрібний» акциз», пробиватимуть такі чеки й надалі. Їм досить лише звірити їх форму за новими вимогами і за необхідності внести корективи.

Також відзначимо, що кожен покупець повинен розуміти, що ідучи в магазин чи заправляючи автомобіль, тобто купуючи підакцизний товар, він не просто сплачує кошти, а отримавши на руки чек, тобто придбавши товар легально, він одразу перераховує до місцевого чи державного бюджету кошти, зробивши свій внесок у розвиток міста чи села.

Реалізація підакцизних товарів за готівку передбачає використання відповідним чином зареєстрованого касового апарату. Але деякі підприємці не показують реального виторгу. Тобто свідомо не видають розрахункові документи споживачам, які купують товар, в тому числі і підакцизний. Несплачені податки не потрапляють до бюджетів. А це недофінансування соціальних програм. Тому громадянам варто бути свідомими, бути своєрідними контролерами і пам’ятати, що купуючи підакцизний товар, споживач може вимагати від продавця розрахунковий документ.

 

Глухівська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області

spacer