ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ ГАЗУ ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ЗМІНИ ПОСТАЧАЛЬНИКА ПРИРОДНОГО ГАЗУ

З 1 серпня PSO на газовому ринку в Україні скасують, тобто ціни на газ для населення стануть ринковими. Також значно спроститься процес зміни постачальника газу для населення. Це означає, що традиційні газзбути втратять своє монопольне становище, адже пересічний громадянин зможе укладати угоду про постачання газу з будь-яким іншим постачальником, не залежно від того, де той зареєстрований.

Так, житель Києва зможе укласти договір на постачання газу, наприклад, із «Вінниця газзбут», із газзбутом Нафтогазу або ж будь-якою іншою компанією, яка почне торгувати газом

Змінити постачальника газу зможуть не лише власники приватних будинків, а й мешканці квартир. При цьому, для зміни постачальника не потрібне рішення ОСББ чи управляючої компанії: таке рішення ухвалює власник квартири індивідуально та на власний розсуд.

 Запровадження повноцінного ринку постачання газу для населення може наблизити Україну до Європи та створити тут подібні ринкові відносини.

Конкуренція між постачальниками газу має сприяти покращенню рівня сервісу. Наприклад, невелика газова компанія ETG.ua, яка вже анонсувала свій вихід на ринок газу для побутових споживачів у співпраці з іншими постачальниками газу, має намір пропонувати населенню інноваційні методи оплати за спожитий газ та сервіси у смартфоні.   

Ухвалена Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), постанова про перехід на новий ринок газу передбачає, що здійснити зміну постачальника газу для громадян буде максимально просто: потрібно буде лише укласти договір із новим постачальником та надіслати йому необхідні документи.

Усю роботу з переведення споживача від одного постачальника до іншого має виконати нова газопостачальна компанія, з якою захоче укласти договір споживач.

spacer