ВОЛОДИМИР ВИННИЧЕНКО

28 липня громадськість України відзначатиме 140-річчя від дня народження видатного українського прозаїка, драматурга, політика, громадського діяча, художника Володимира Кириловича Винниченка (1880−1951).

Володимир Винниченко – перший письменник новітньої української прози, автор першого українського фантастичного роману «Сонячна машина», перший революціонер, перший прем’єр-міністр України. У часи революційних подій XX ст. був автором майже всіх декларацій і законодавчих актів УНР. Саме він проголосив І Універсал та Декларацію Генерального секретаріату у 1917 році.

Літературна спадщина  Володимира Винниченка −  золотий фонд України.У творчому доробку письменника  14 романів, 23 драми, понад 100 оповідань, п’єс. Мав він ще й особливе захоплення — малярство. Знаний переважно як політик і письменник, В. Винниченко водночас є автором понад півтори сотні творів олійного живопису та графіки, великої кількості пейзажів, натюрмортів, портретів.

Бібліотека пропонує відкрити для себе ВолодимираВинниченка як непересічнуісторичнупостать та неординарного письменника.У нас ви знайдете   видання, присвячені  політичній, громадській і літературній  діяльності В.К.Винниченка, ознайомившись з виданнями представленими на    книжковійвиставці-портрет  «Володимир Винниченко: портрет на тліепохи» та у відео-презентації літератури  на Facebook (група «Путивльська центральна районна бібліотека»).

spacer