БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ УРОЖАЮ

Від стану справ в сільськогосподарській галузі безпосередньо залежить економічна незалежність країни, добробут її громадян, здоров’я нації, благополуччя нинішнього і майбутнього поколінь.

Під час збирання врожаю зернових активізувалась діяльність сільськогосподарських підприємств району. Це гаряча та напружена пора,  що концентрує в собі біля 60% всіх річних сільськогосподарських робіт. В цю пору на полях працює майже весь наявний парк сільськогосподарської техніки, що потребує максимум зусиль керівників та інженерно-технічних працівників сільськогосподарських підприємств за додержанням  вимог правил охорони праці та техніки безпеки під час робіт.

Статистика свідчить, що найчастіше причинами нещасних випадків на сільськогосподарських підприємствах є порушення правил експлуатації та несправність обладнання, невиконання вимог інструкцій з охорони праці. Тому при проведені інструктажу з охорони праці на робочому місті в обов’язковому порядку повинні враховуватися такі питання, як погодні умови, стан техніки і транспортних засобів, кількість і кваліфікація працівників, виробнича небезпека та випадки травмування під час проведення  робіт. Контроль за станом охорони праці та проведення необхідних організаційних заходів в цьому напрямі допоможуть запобігти трагедіям у майбутньому.

Відповідальність за безпечне проведення робіт покладається на керівників підрозділів та керівників сільгосппідприємств, які несуть адміністративну та кримінальну відповідальність. Нагадуємо всім керівникам, що першочергова та головна турбота роботодавця, незалежно від форми власності та виду діяльності і господарювання підприємства, – життя та здоров’я робітників.

З метою запобігання нещасних випадків та травмування працівників просимо роботодавців запрошувати страхового експерта з охорони праці для участі у комісіях з перевірки знань з охорони праці працівників, з випробувань та приймання в експлуатацію засобів виробництва, апаратури та приладів контролю, виробничих об’єктів, засобів колективного та індивідуального захисту.

Страховий експерт з охорони праці С.Є. Пищола

spacer