ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області розглянуте  звернення мешканців Путивльського району щодо дотримання вимог чинного законодавства у сфері застосування пестицидів та агрохімікатів при обробці сільськогосподарських угідь на території Путивльського району.

Для розгляду звернення було створено дві тимчасові комісії щодо недопущення порушення санітарних норм при використанні хімікатів при Путивльській районній державні адміністрації та Новослобідській сільській раді Путивльського району.

У роботі комісій брали участь представники органів місцевого самоврядування району, спеціаліст управління Держпродспоживслужби та представники агропідприємства, що обробляє зазначені у зверненні поля.

При виході на місце події комісіями було виявлено наступне: працівниками агропідприємства за допомогою наземної апаратури вносилися гербіцидні препарати та мінеральні добрива при недотриманні зони санітарного розриву до населеного пункту, у безпосередній близькості від житлових споруд від домогосподарств скаржників, без попередження населення про місце, строки і методи застосування пестицидів.

За виявленими фактами, з метою відвернення та зменшення можливого впливу на здоров’я населення, використання хімічних речовин, що передбачено ст. 25 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконавця робіт по внесенню агрохімікатів спеціалістом Путивльського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області складені 2 протоколи про адміністративне правопорушення, працівників агропідприємства притягнуто до адміністративної відповідальності.

Шановні аграрії, займайтесь агротехнічними заходами відповідно до чинного законодавства. Дбайте не тільки про майбутні врожаї, а й населення,  яке проживає на території нашого району і в загалом України, бо здоров’я і життя – це найцінніший скарб.

spacer