НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ Є МАЙЖЕ В КОЖНІЙ ГАЛУЗІ

Наголосив під час колегії ОДА голова постійної комісії з питань бюджету Сумської обласної ради Микола Березін. Депутат зазначив, що резерви для бюджету є, і навів приклади, звідки можна поповнити казну.

«Головне питання сьогодні: чи виконає Сумщина бюджет за І півріччя, — заявив Микола Березін. — Ми повинні примусити працювати на область ті підприємства, що «вершки збирають» у нас, а податки платять у інших містах, де вони зареєстровані. Сільгосппідприємства та агрохолдинги використовують наш земельний ресурс, але фінансові надходження від них – мізерні. Є резерви, майже в кожній галузі. Словом, якщо правильно, по совісті підійти до цього питання, тоді регіон буде виживати».

Акцентував увагу Микола Березін і на демографічній ситуації в області. Наголосив, що болючими проблемами є коефіцієнт міграції жителів сільської місцевості, смертність населення, хвороби дітей. Ці негаразди виникають на тлі нестачі коштів на впровадження обласних програм у галузі охорони здоров’я, молоді та спорту, оздоровлення тощо.

Зупинився Микола Якович і на, як він вважає, незадовільній роботі Головного управління Держгеокадастру в Сумській області. «Я буду звертатися до голови обласної ради Володимира Токаря, аби керівник цієї структури прозвітував перед депутатами про свою роботу. На наші запити управління не надає інформації про використання землі фермерами та агрохолдингами і надходження коштів до місцевих бюджетів», — зазначив очільник бюджетної комісії.

Голова Сумської ОДА Роман Грищенко акцентував, що, дійсно, до Головного управління Держгеокадастру в Сумській області багато питань. Наразі немає інформації щодо надходження орендної плати за землю до місцевих бюджетів, ведення державного обліку реєстрації земель, викликає сумніви достовірність інформації про наявність використання земель тощо.

«Я проаналізував роботу структури і зробив висновки, що Головне управління Держгеокадастру в Сумській області не співпрацює з правоохоронними органами, місцевим самоврядуванням. Керівник була запрошена на засідання колегії, але не надала пояснень своєї відсутності», — сказав посадовець.

Тож голова ОДА запропонував порушити питання перед Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру про відповідність займаній посаді нинішнього керівника Сумського управління. Члени колегії підтримали цю пропозицію.

spacer