ПРО НЕБЕЗПЕЧНІСТЬ ПРИДБАННЯ МОЛОКОПРОДУКЦІЇ НА СТИХІЙНИХ РИНКАХ

Стихійна торгівля є проблемним явищем сучасної господарської діяльності. Особливо часто можна зустріти торгівлю з рук у невстановлених місцях у літню пору року, і велика кількість людей купує продукти харчування на стихійних ринках, не усвідомлюючи, яка небезпека для їхнього здоров’я та життя приховується за надуманими трендами «екологічно-чистої та необробленої хімікатами їжі». Насправді ж, невідомо про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувалися, до того ж, через те, що продукти продаються з землі на них постійно потрапляє бруд з навколишнього середовища. Усі ці фактори говорять про постійне порушення санітарних норм та законодавства про безпечність харчових продуктів.

Варто зазначити, що серед продуктів, які «реалізуються з землі», найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Уживання молочної продукції невідомого походження, придбаної в громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами, — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду.

Відповідно до наказу Державного департаменту ветеринарної медицини №17 від 21.03.2002 року «Про затвердження ветеринарних та санітарних вимог до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах», що продавці повинні щодня надавати молочні продукти на перевірку. І при цьому власник корови повинен мати ветеринарну довідку про стан здоров’я тварини, від якої отримано молоко і де вказано, чи досліджувалася вона на мастит, лейкоз та бруцельоз – хвороби, які можуть нести загрозу здоров’ю людей. Якщо це реалізатор, то в нього має бути санітарна книжка із записами про обов’язкові медичні огляди.

Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і не завжди мають відоме походження. Такі вимоги до торгівлі даними продуктами пов’язані з їх небезпечністю для здоров’я у випадку неналежного зберігання цього товару, отримання молока від хворої худоби, купування його в нездорового продавця.

За таких обставин, харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках, є завідомо небезпечними для споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Торгівля з рук у невстановлених місцях є правопорушенням, за яке передбачена відповідальність згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, право застосовувати заходи до порушників надано органам Національної поліції  та органам місцевого самоврядування.

Путивльська районна рада   інформує   споживачів, що єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім магазинів – це агропродовольчий ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов’язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок встановленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

Будьте обачними, подбайте про  особисте здоров’я та своїх рідних.

spacer