СТРАХУВАЛЬНИКИ СПЛАТИЛИ ДО БЮДЖЕТУ 1 609,6 МЛН ГРН ЄСВ

На сьогодні одним із пріоритетних напрямків роботи Головного управління ДПС у Сумській області є підвищення рівня добровільної сплати єдиного соціального внеску та формування високої податкової культури. Єдиний соціальний внесок в Сумській області за найманих працівників сплачують 38353 фізичних та 24454 юридичних осіб.  За період січень-квітень 2020 року страхувальники області сплатили до бюджету 1 609,6 млн грн, що більше на 94,7 млн грн, аналогічного періоду минулого року.

При цьому, станом на 01 травня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску по Сумській області складає 276,8 млн грн, в тому числі борг фізичних осіб-підприємців-119,7 млн гривень.

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області акцентує увагу суб’єктів господарювання, що відповідно до частини 12 статті 9 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов’язаннями зі сплати ЄСВ зобов’язань по сплаті податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання з ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464). Зауважимо, що строк давності щодо стягнення недоїмки по єдиному соціальному внеску, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Відповідно до чинного законодавства, платнику, у якого виник борг, надсилається вимога про сплату недоїмки. В разі не погашення вказаної у вимозі суми недоїмки з єдиного соціального внеску в десятиденний термін, податкові органи надсилають до примусового виконання у встановленому законом порядку до органів державної виконавчої служби вимоги.

Тому звертаємося до всіх громадян, самозайнятих осіб, фізичних осіб підприємців, керівників підприємств та організацій з проханням своєчасної сплати єдиного соціального внеску, оскільки пріоритетним напрямком кожної європейської держави  є своєчасна сплата податків та зборів.

spacer