ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ ВІД ПРОДАЖУ ВЛАСНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області нагадує, що відповідно до пп. 165.1.24 п. 165.1 статті 165 Податкового кодексу України доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства та/або земельних часток, виділених в натурі, сукупний розмір яких не перевищує 2 га, не включаються до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку. Підставою для не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках є наявність у такої фізичної особи Довідки про наявність земельних ділянок за формою № 3ДФ.

Довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Якщо розмір земельних ділянок, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Платник податків зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи. Нагадуємо, що термін декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, продовжено до 01 липня 2020 року.

spacer