ПИТАННЯ ПРОТИДІЇ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ – ЦЕ ПИТАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ


На Сумщині провели позачергове засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За підсумками засідання головам районів, міст та ОТГ, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій області доручили взяти під особистий контроль виконання Регіонального плану заходів щодо недопущення занесення та поширення на території області коронавірусу.

На території Сумщини діє карантин, тому жителі області мають дотримуватися необхідних правил і норм. Зокрема, якщо говорити про громадський транспорт, то контроль за обмеженням кількості пасажирів одночасно не більше 10 осіб в автомобільному та електротранспорті буде здійснюватися органами місцевого самоврядування.

Після введення в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», проголосованого вчора у Верховній Раді України, підрозділи Національної поліції також долучаються до контролю спільно з органами місцевого самоврядування. Але вже відсьогодні Нацполіція проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання норм перевезення пасажирів в умовах карантину. Після набрання чинності статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення працівники поліції будуть проводити як інформаційно-роз’яснювальну роботу, так і складати відповідні протоколи на порушників.

Нагадуємо, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» передбачено запровадження адміністративної відповідальності за порушення правил карантину – штраф для громадян: від 17 тис. грн до 34 тис. грн., штраф для посадових осіб: від 34 тис. грн до 170 тис. грн.

Існує кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Штраф зросте з 1 тисячі 700 грн до 51 тисячі грн. Також можливим є арешт до 6 місяців, позбавлення волі до 3 років, а якщо такі дії спричинили загибель людей – позбавлення волі на 5-8 років.

Така ж ситуація і щодо дотримання рішення про заборону пасажирських перевезень у приміському, міжміському, внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Насамперед контроль мають здійснювати органи місцевого самоврядування. Але долучатимуться і органи Національної поліції.

Безпека кожного із жителів області – це питання національної безпеки в цілому. Тому обласна влада і правоохоронні органи  будуть здійснювати жорсткий контроль за дотриманням встановлених карантинних вимог та вживати суворі засоби впливу на порушників.

Протокол позачергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дивіться ТУТ.

spacer