ЯК ПРОЙТИ РЕАБІЛІТАЦІЮ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ

Одним із найголовніших і найприорітетніших завдань Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) є не тільки оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності. Саме тому, працюючий, який гостро хворіє, може отримати послуги з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду.

 Що ж таке відновлювальне лікування?

Відновлювальне лікування – це продовження стаціонарного лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із спеціальним обладнанням та висококваліфікованим медичним персоналом. Таке лікування триває від 18 до 24 календарних днів та допомагає хворим швидше повернути працездатність після перенесених хвороб.

 Хто має право?

Сьогодні усі застраховані особи мають гарантовану допомогу у відновленні їх здоров’я і працездатності в разі хвороби або травми, якщо є медичні покази.

На реабілітацію направляються пацієнти після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.

Розширені профілі медичної реабілітації, відповідно до яких є можливість отримати реабілітаційне лікування, зокрема:

— нейрореабілітація: підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм;

— м’язово-скелетна реабілітація: підгострий період ортопедичних, травмологічних операцій, ревматологічних захворювань, опіків;

— кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період інфаркта міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень після операцій на легенях  ( в т.ч. гнійних процесів не туберкульозного характеру), цукровий діабет;

— медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації, розлади сну, розлади пов’язані із споживанням їжі, соматоформні розлади, неврастенія;

— реабілітація після оперативних втручань на органи зору: підгострий період після операцій на органах зору;

— реабілітація при порушенні перебігу вагітності : ускладнена вагітність;

— інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи (видалення каменів з нирок і сечових шляхів), підгострий період після операцій на жіночих статевих органах.

Застрахована особа, яка брала участь в АТО, за рахунок коштів Фонду має право на реабілітаційне лікування (у тому числі у супроводі членів сім’ї: чоловік/дружина, неповнолітні діти) за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації.

Також передбачено реабілітаційне лікування хворих дітей застрахованих осіб, які направляються в санаторно-курортний заклад у супроводі одного із працюючих батьків або особи, яка їх змінює (опікуна, піклувальника).

Які документи потрібні?

На підставі висновку лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК) про необхідність лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу, застраховану особу в лікувальному закладі відвідує представник органу Фонду, який надає роз’яснення щодо використання права на реабілітаційне лікування, допомагає оформити заяву на отримання цієї соціальної послуги.

Нагадаємо, з 01 січня 2018 року механізм забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду було реформовано та переведено на адресність. Зокрема, застрахованим особам надано можливість самостійно обирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування,

Після узгодження із санаторно-курортним закладом можливості прийому хворого на лікування, дати заїзду, представник органу Фонду повідомляє застраховану особу про готовність  санаторно-курортного закладу прийняти на лікування та укладає тристоронній договір — орган Фонду — застрахована особа — санаторно-курортний заклад. Договір є підставою для застрахованої особи на отримання послуги з медичної реабілітації, яка для застрахованої особи є безкоштовною.

За детальною інформацією просимо звертатися до представництва Глухівського відділення Фонду соціального страхування за адресою: м. Путивль, вул. Першотравнева, 84, 1 поверх (будівля Путивльською райдержадміністрації).

spacer