ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ПУТИВЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ЗА 2019 РІК

На базі Путивльської ЦРЛ  відбулася щорічна медична нарада з підведення підсумків роботи медичної галузі району за 2019 рік. У роботі взяли участь головний лікар-експерт обласного центру медико-соціальної експертизи Валентина П’янтківська, яка є обласним куратором Путивльського району, та голова Путивльської районної ради Євген Южаков.

Медичну допомогу населенню району надають:

КНП «Путивльська ЦРЛ», керівник – Світлана Семененко, до складу якої входить стаціонарне відділення на  89 ліжок (хірургічне – 20, терапевтичне — 39, акушерське – 20 та дитяче відділення  на 10 ліжок) і поліклінічне відділення на 375 відвідувань;

КНП  «Центр ЦПМСД», керівник – Жанна Руднєва,  до складу якого входять: 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селах Мачулища та  Мазівка,  міська лікарська амбулаторія,  один фельдшерсько-акушерський пункт у с.Руднєве і 23 фельдшерські пункти;

КНП «Новослобідська АЗПСМ», керівник – Анна Дробилко,  до складу якої входять 2 АЗПСМ (с.Нова Слобода, с.Волинцеве) та 8 ФП.

У кожного з підприємств, окрім КНП «ЦПМСД», є позитивна динаміка за окремими показниками, є і проблемні питання, які поступово вирішуються.

Основним завданням Путивльської ЦРЛ на найближчу перспективу залишається оснащення комп’ютерною технікою та підготовка до підписання договору з Національною службою здоров’я України. З метою покращання надання медичної послуги мешканцям району підприємство планує обладнати палату-бокс для хворих, які підлягають ізоляції, та придбати деяку діагностичну апаратуру.

Основне проблемне питання Новослобідської АЗПСМ — це кадрове забезпечення лікарями, у цьому напрямку підприємство співпрацює з Путивльською ЦРЛ.

На жаль, діяльність КНП «ЦПМСД» у частині надання первинної медичної допомоги населенню визнана незадовільною. Як зауважила Валентина П’янтківська, у своїй доповіді заступник головного лікаря підприємства Наталія Шимановська зупинилася тільки на звітуванні про достатнє фінансове забезпечення. На запитання про діяльність підприємства з наближення доступності та якості медичної допомоги до мешканців району представник центра не відповіла. Реформа первинної медицини відбулась, держава виділяє достатньо коштів первинному рівню, місцеві бюджети також фінансового допомагають. Оскільки соціально значимі показники ефективності медичної галузі залежать, у першу чергу, від роботи первинки, діяльність КНП «ЦПМСД» буде розглянута найближчою колегією управління охорони здоров’я Сумської ОДА.

 

spacer