ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ЧАСТИНИ ШТРАФНИХ САНКЦІЙ

Конотопське управління  ГУ ДПС у Сумській області інформує, що Законом України від 20 вересня 2019 року №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» у новій редакції викладено п. 43.5 ст. 43  Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Відповідно змін контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви щодо здійснення компенсації частини штрафних санкцій, визначених за даними система обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (далі – СОД РРО), готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Для здійснення компенсації частини штрафних санкцій, визначених за даними СОД РРО, на користь покупця контролюючий орган протягом п’яти робочих днів з дня зарахування до бюджету штрафних санкцій, застосованих до платника податків за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, готує висновок та подає його для виконання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти робочих днів перераховує на користь відповідного покупця компенсацію частини суми штрафних санкцій, визначених за даними СОД РРО, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.  Норми наберуть чинності 01.10.2020.

spacer