ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ЗАКОННОСТІ ТА ПРАВОПОРЯДКУ В М.ПУТИВЛЬ ТА ПУТИВЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ЗА 11 МІСЯЦІВ 2019 РОКУ

На виконання положень ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» щодо інформування громадськості та органів місцевого самоврядування про результати діяльності Конотопської місцевої прокуратури надаються відповідні статистичні та аналітичні дані за 11 місяців 2019 року.

Конотопською місцевою прокуратурою протягом січня — листопада 2019 року при виконанні покладених Конституцією України і Законом України «Про прокуратуру» функцій вжито додаткових організаційно-практичних заходів з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави на території району.

Так, у поточному році прокуратурою ініційовано та проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів регіону, на яких обговорено стан протидії злочинності та корупції, розроблено комплекс невідкладних заходів щодо посилення ефективності цієї діяльності.

Завдяки вжитим скоординованим заходам криміногенна ситуація залишається стабільною.

Протягом вказаного періоду Путивльським ВП Глухівського ВП ГУНП у Сумській області зареєстровано 261 кримінальне провадження (у 2018 році — 267).

Зокрема, зменшилася кількість злочинів проти власності — 137 (2018 рік — 146, що на 6,2 % менше); кількість злочинів проти безпеки руху і експлуатації транспорту — 7 (2018 — 11, що на 36,4 % менше).

У той же час збільшилася кількість кримінальних правопорушень проти життя і здоров’я. Так у 2019 році зареєстровано 53, у 2018 році 38 злочинів (+39,5%).

Також зросла кількість злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. За вказаний період 2019 року зареєстровано 26, за минулий рік — 17, що на 52,9 % більше в порівнянні за минулий рік.

Усього за 11 місяців процесуальними керівниками Путивльського відділу Конотопської місцевої прокуратури до суду спрямовано 115 обвинувальних актів (з яких 24 з угодами про примирення та визнання винуватості, 2 з клопотаннями про застосування примусових заходів медичного характеру (у 2018 році скеровано 99 обвинувальних актів, 2 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, 1 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності.)

Продовжується робота зі здійснення захисту конституційних прав і свобод громадян та економічних інтересів держави.

Так, у ході здійснення представницьких повноважень, протягом звітного періоду Конотопською місцевою прокуратурою заявлено 7 позовів на загальну суму 43 млн. 148 тис. грн., з яких 4 позови про відшкодування шкоди завданої злочином зі стягненням коштів на користь районного та місцевих бюджетів на суму 24 тис. грн., та 3 позови у сфері охорони дитинства щодо визнання недійсними договорів та повернення земель на суму 43 млн. 124 тис. грн.

При цьому, у зв’язку з добровільним виконанням позовних вимог прокуророю закрито 2 справи на суму 23 млн. 124 тис. грн. Площа повернутих земель становить 124,8 га. Реально за задоволеними позовами прокурора в поточному та минулих роках на розрахункові рахунки відповідних бюджетів стягнуто грошові кошти в розмірі 5 тис. грн.

На виконання положень чинного законодавства України про звернення громадян Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури протягом 11 місяців 2019 року розглянуто 49 звернень громадян, з яких 22 — направлено до інших відомств, за 27 зверненнями громадянам надано роз’яснення, 1 залишено без розгляду.

Окрім того, забезпечується оперативне реагування на повідомлення  в засобах масової інформації (далі — ЗМІ) про можливі порушення законодавства. Окремо відстежуються та узагальнюються публікації негативного змісту щодо діяльності правоохоронних органів з метою роз’яснення позиції прокуратури, реагування на перекручені і недостовірні відомості. Загалом Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури протягом 11 місяців поточного року здійснено 25 виступів у ЗМІ.

Конотопською місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на вдосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території Путивльською району, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

spacer