РОЗПИСКА

Якщо у вас попросили гроші у борг, а вам відмовити незручно чи боїтеся залишитися без власних заощаджень? Найкращим виходом з цієї ситуації стане для вас розписка про отримання коштів

Що таке розписка?

Розписка – це документ, який підтверджує передачу й одержання грошей від однієї особи до іншої.

 Як грамотно написати розписку?

Розписка пишеться власноруч, у такому випадку у боржника не буде можливості посилатися на те, що він нічого не писав.

Цей документ повинен містити в собі наступну інформацію:

1) найменування документу: «Розписка»;

2) дата та місце укладення розписки;

3) ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу реєстрації та фактичного місця проживання боржника та особи, якій дають розписку;

4) сума боргу в цифрах та прописом;

5) зазначення дати: числа, місяця і року, коли має бути повернено борг;

6) підпис боржника.

При наявності свідків, які підтверджують факт передачі грошей, необхідно зазначити їхні паспортні данні, місце фактичного проживання, ідентифікаційний код, та обов’язково вони повинні підписатися у розписці. Бажано, щоб свідки були незацікавленими особами.

Зверніть увагу! Розписка пишеться в одному примірнику, вона не повинна містити виправлень. Щодо посвідчення розписки, то нотаріального посвідчення боргова розписка не потребує. Однак, це не позбавляє можливості посвідчити нотаріально підпис боржника. Нотаріус може засвідчити підпис позичальника, але на факт передачі коштів це жодним чином не впливає. Нотаріальне посвідчення підпису лише буде свідчити про те, що позичальник розписався сам, перебуваючи у здоровому глузді та без будь-якого примусу, що позбавить останнього в подальшому посилатись на такі обставини.

Якщо боржник відмовляється сплачувати борг, цей документ може бути прийнятий в суді як доказ, але юридична сила розписки залежить від її грамотного складання.

Важливо! Після сплачення боргу розписку необхідно повернути боржнику.

Увага! Слід пам’ятати, що надання грошей під розписку не є 100 % захистом від недобросовісних боржників.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Путивльського бюро правової допомоги, за адресою м. Путивль, просп. Іоанна Путивльського, 46, або за тел. (05442) 5-48-44.

spacer