БУТИ ЧИ НЕ БУТИ БУДІВЛІ М.МАКЛАКОВА В НАШОМУ МІСТІ…

Напевно, що більшість путивлян хвилює доля історичної споруди, окраси нашого міста і можна сказати більше візитівки міста – це будівля колишнього ремісничого училища.

Колишнє ремісниче училище Маклакова – архітектурна пам’ятка місцевого значення, яка вражає своєю масштабною конструкцією.

Споруда ремісничого училища була побудована 1886 році. Вона і нині виділяється на фоні інших будівель міста завдяки своїй дивовижній архітектурі. Двоповерхова споруда виглядає поважно. Виразна конструкція, що має форми, властиві готичному стилю (зубчастий карниз, стрільчасті перемички), приваблює погляд. Будівля, яка створювалася для підвищення рівня освіченості в місті, й нині має ту саму мету – зараз це навчальний  корпус № 2 Путивльського коледжу Сумського НАУ, але наразі сьогодні ця будівля знаходиться в аварійному стані і потребує термінового капітального ремонту.

Путивльський коледж Сумського НАУ,  на жаль, не має власних коштів для проведення ремонту.

Починаючи з 2004 року, постійно проводилася робота щодо вирішення питання реконструкції та капітального ремонту навчального корпусу, однак дієвих позитивних зрушень, на жаль, немає.

Єдине, чого вдалося досягти, – це прийняття рішення Сумської обласної ради сьомого скликання 16 сесії від 24.11.2017 року «Про надання згоди на прийняття до спільної власності територіальної громади сіл, селищ, міст Сумської області» пам’ятки культурної спадщини навчального корпусу Путивльського коледжу Сумського НАУ, однак на перешкоді стали норми чинного законодавства, які  забороняють передачу державного  майна в іншу власність.

Звертаємося за допомогою до випускників навчального закладу, депутатів різних рівнів, підприємців та інших небайдужих людей із проханням надати посильну допомогу на ремонт корпусу.

Давайте разом спільними зусиллями спробуємо зберегти пам’ятку архітектури нашого міста.

Якщо не розпочнемо порятунок споруди сьогодні – завтра її може не бути…

Сподіваємося на порозуміння та підтримку.

Кошти можна перераховувати на рахунок

Благодійного фонду «Надія» банк ПАТ Райффайзен банк «Аваль»

МФО 380805; код 24023649; р/р 26004218926

Вид платежу: благодійний внесок для капітального ремонту будівлі ремісничого училища М.Маклакова.

Директор Путивльського

коледжу СНАУ                                              Сергій ПИЛИПЕНКО

«Почесний студент»,

випускник 1980 року

Голова Путивльської

районної ради                                                         Євген ЮЖАКОВ

spacer