ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ КНП «ПУТИВЛЬСЬКА ЦРЛ» З 2020 РОКУ РОЗГЛЯДАЛИ НА СПОСТЕРЕЖНІЙ РАДІ

Члени спостережної ради Путивльської ЦРЛ на чергове засідання зібралися за ініціативи головного лікаря  Світлани Семененко. В умовах реформування вторинної медичної допомоги найважливішим завданням залишається  збереження районної лікарні та створення в ній умов для надання якісної, своєчасної та всебічної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Рішенням сесії Путивльської районної ради від 18.09.2019 районна лікарня реорганізована в комунальне некомерційне підприємство. В умовах впровадження в Україні реформи вторинної медичної допомоги перед районною лікарнею постало завдання отримати ліцензію на лікарську діяльність та укласти договір  з Національною службою здоров’я України. З 2020 року зміниться механізм фінансування лікарні:  у І кварталі держава надасть 60% від медичної субвенції, а надалі Національна служба здоров’я України буде відшкодовувати лікарні кошти за кожний пролікований випадок, лікування якого відповідає вимогам медичних протоколів. Тобто, спочатку послуга, потім звіт про її надання, а потім – гроші. Такий механізм фінансування вимагає від адміністрації лікарні проведення широких заходів по скороченню витрат. На жаль, не обійдеться і без скорочення штатних працівників Путивльської ЦРЛ.

Як повідомила членам спостережної ради головний лікар районної лікарні Світлана Семененко, протягом 2019 року вже відбулося скорочення 35 посад, наразі, попереджено про скорочення ще 49 працівників. Як зауважила Світлана Володимирівна, це вимушений захід, оскільки в межах госпітального округу та вимог національної служби здоров’я лікарня планує надавати безкоштовно для хворих пацієнтів медичну допомогу за наступними напрямами: хірургічна допомога дорослим у стаціонарному закладі, терапевтична допомога дорослим у стаціонарному закладі, амбулаторна допомога, реабілітаційна допомога, консультування хворих.

Обговорення змін в організаційній роботі лікарні в нових умовах проходило дуже емоційно, оскільки головним завданням для себе члени  спостережної ради   поставили не допустити погіршення надання медичної допомоги населенню району. Якщо дорослих пацієнтів лікарня планує лікувати, то як бути  хворим дітям, хто буде їм надавати медичну допомогу? Для укладання договору з національною службою здоров’я щодо лікування дітей у стаціонарному закладі в районної лікарні не вистачає лікарів-педіатрів. І тут, як наголосила Світлана Володимирівна, збільшується роль первинної ланки, яка, відповідно до покладених на неї обов’язків, повинна забезпечити безперервне надання первинної медичної допомоги людині протягом усього її життя від  ведення вагітності, профілактики захворювань, проведення незначних хірургічних втручань до останніх днів життя людини.

Підводячи підсумки засідання, голова спостережної ради Іван Третяков зауважив, що робота спостережної ради повинна бути спрямована на відстоювання інтересів мешканців Путивльщини, тому він особисто та всі члени спостережної ради на всіх рівнях будуть підіймати питання щодо фінансової підтримки закладу.

 

spacer