АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РОБОТИ МІСЦЕВИХ РАД

До порядку денного семінару-наради для міського та сільських голів Путивльського району були внесені актуальні питання територіальних громад.

При розгляді питання щодо виконання протокольного доручення голови Путивльської районної ради за підсумками семінару-наради для міського та сільських голів Путивльського району від 21 серпня 2019 року очільники місцевих рад досить емоційно вказали керівникам Путивльської районної державної адміністрації та комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Путивльської районної ради Сумської області відповідно на вирішення питань щодо приведення водозабезпечення на території Путивльського району у відповідність до чинного законодавства та забезпечення належної організації роботи сільських фельдшерських пунктів.

Голова Путивльської районної ради Євген Южаков та сільські голови звернули увагу на те, що із сільських бюджетів надаються кошти на збільшення заробітної плати середньому та молодшому медичному персоналу в підрозділах сільської медицини, на закупівлю обладнання, палива тощо. Але головним лікарем Центру первинної медико-санітарної допомоги Жанною Руднєвою не проведено аналіз по кожному підрозділу сільської медицини щодо створення належним умов їх роботи, при цьому можливі кадрові втрати, поновити які буде вже неможливо, що у свою чергу приведе до незадовільного медичного обслуговування сільських жителів. Центром первинної медико-санітарної допомоги не надаються щоквартально інформації до сільських рад щодо стану використання коштів, які надаються з сільських бюджетів.

Про стан виконання Путивльською районною державною адміністрацією делегованих повноважень у галузі охорони здоров’я Путивльського району доповідав заступник голови Путивльської районної державної адміністрації Михайло Биряк. Учасники заходу звернули уваги на неналежну ефективність використання кощтів районного бюджету на підготовку медичних кадрів, за останні роки на оплату навчання 8 студентів у медичних вузах витрачено 442,9 тис гривень, але значна кількість таких випускників не працевлаштовується в Путивльському районі. Сільські голови вказали на необхідність вирішення кадрового забезпечення закладів та підрозділів сільської медицини щодо цільової підготовки для цих закладів лікарів та середнього медичного персоналу.

Директор Путивльської районної філії Сумського обласного центру зайнятості Ольга Спориш доповіла з питання щодо організації громадських робіт на території сільських рад Путивльського району та запросила сільські ради до дієвої співпраці щодо використання державних коштів у повному обсязі, які виділяються на організацію громадських робіт.

З новими сервісами Пенсійного фонду України ознайомила начальник Путивльського відділу обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Наталія Глуховцева. Наталія Вікторівна вказала на те, що одне із головних завдань Пенсійного фонду України – це максимальне спрощення процедур одержання послуг і як частина цього напряму – можливість одержати послугу дистанційно, за допомогою сучасних Е-сервісів, якими може користуватися кожна застрахована особа, кожен пенсіонер та страхувальник.

Начальник Путивльського районного сектору уповноважених органів з питань пробації Олександр Різник довів до відома керівників місцевих рад інформацію щодо необхідності сприяння працевлаштуванню умовно засуджених осіб та осіб, яким призначено адмінстягнення.

 

spacer