ПОРЯДОК ПОНОВЛЕННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ

По закінченню строку, на який було укладено договір оренди земельної ділянки, орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має  переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди земельної ділянки. Орендар, зацікавлений у поновленні договору оренди земельної ділянки,  звертається до спливу строку договору оренди у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди водного об’єкта, до обласної державної адміністрації (за межами населених пунктів) або до відповідного органу місцевого самоврядування (у межах населених пунктів) з листом-повідомленням про поновлення договору оренди земельної ділянки та проектом додаткової угоди  до листа-повідомлення про поновлення договору оренди земельної ділянки.

Орендар додає:

  1. Проект додаткової угоди.

2.Довідка про відсутність заборгованості по орендній платі.

3.Для юридичних осіб — реєстраційні документи  юридичної особи (свідоцтво про державну реєстрацію, Статут, довідка статуту правління), для фізичних осіб — копія паспорта, ідентифікаційного коду, заява на обробку персональних даних.

4.Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

5.Витяг із державного земельного кадастру,

ЯК І ДЕ ОТРИМАТИ ДО К У М Е Н Т И?

  1. Орендар до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.

2.ДОВІДКА про відсутність заборгованості по орендній платі за земельну ділянку (ДФС), по водному об’єкту (Сумське обласне управління водних ресурсів) .

3.ВИТЯГ ПРО НОРМАТИВНУ ГРОШОВУ ОЦІНКУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ видає територіальний орган Держгеокадастру у районі (за місцем знаходження земельної ділянки) у разі наявності нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Необхідні документи для отримання витягу з нормативної грошової оцінки-звернення юридичної або фізичної особи землевласника або землекористувача, органів виконавчої вади та органів місцевого самоврядування:

копія довіреності;

для уповноваженої особи у разі, коли  відсутня  нормативна грошова оцінка земельної ділянки необхідно:

1.Замовити технічну документацію з нормативної грошовою оцінки земельної ділянки.

РОЗРОБНИКИ документації — юридичні та фізичні особи, які є виконавцями робіт із землеустрою (з переліком розробників документації із землеустрою можна ознайомитись на сайті Держгеокадастру за адресою: http://land.gov.ua/info/derzhavnyi-reiestr-sertyfikovanykh-inzheneriv-zemlevporiadnykiv/), максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору на виконання робіт. Державну землевпорядну експертизу технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки  проводить Головне управління Держгеокадастру у Сумській області (м. Суми, вул. Петропавлівська, 108),

строк проведення державної експертизи – 20 робочих днів. Вартість проведення державної експертизи становить 3% від кошторисної вартості виконання робіт із землеустрою, але не менше 20 грн. Подача технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на державну експертизу юридичним особам через центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

2.Затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки районною радою.

3.Отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, який видається територіальним відділом (Управлінням) Держгеокадастру у районі (за місцем знаходження земельної ділянки) – безкоштовно.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру запропонувала електронну послугу онлайн замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Для цього суб’єкту звернення потрібно зайти на сайт публічної кадастрової карти та заповнити надану форму. Витяг можна отримати в будь-якому з обраних запитувачем центрів надання адміністративних послуг особисто за пред’явленням документа, що посвідчує особу, або за довіреністю. Дана послуга є безкоштовною.

4.ВИТЯГ ІЗ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ витяг з кадастру –документ, необхідний для вчинення операцій з землею (купівля-продаж, дарування, оренда тощо).

Видає територіальний відділ Держгеокадастру у районі (за місцем знаходження земельної ділянки) у разі наявності інформації про земельну ділянку у національній кадастровій системі (НКС).

У разі, коли  відсутній кадастровий номер земельної ділянки необхідно:

1.Замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі  (на місцевості). РОЗРОБНИКИ технічної документації із землеустрою — юридичні та фізичні особи, які є виконавцями робіт із землеустрою (з переліком розробників документації із землеустрою можна ознайомитись на сайті Держгеокадастру за адресою: http://land.gov.ua/info/derzhavnyi-reiestr-sertyfikovanykh-inzheneriv-zemlevporiadnykiv/), максимальний строк складання документації із землеустрою не повинен перевищувати шести місяців з моменту укладення договору.

2.Проведення державної реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (територіальний відділ Держгеокадастру у районі за місцем знаходження земельної ділянки) — до 14 робочих днів. Для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстраторові, який здійснює таку реєстрацію, подаються:

1) зава про державну реєстрацію;

2) погоджену відповідно до законодавства документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки;

3) електронний документ (формат ХМЛ); Електронна послуга — онлайн замовлення витягу із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Щоб оформити замовлення треба лише обрати потрібну земельну ділянку, заповнити запит та оплатити послугу онлайн. Повідомлення про готовність документу буде надіслано на електронну пошту. Забрати вже виготовлений витяг можна в найближчому ЦНАПі, обраному користувачем.

ДО ВІДОМА! Витяг з Державного земельного кадастру є дійсним протягом трьох місяців з моменту його видачі, крім витягу про земельну ділянку для оформлення права на спадщину, що видається спадкоємцям, та витягу з Державного земельного кадастру, що видається для підтвердження державної реєстрації земельної ділянки або внесення інших відомостей до Державного земельного кадастру, які є безстроковими. Орган, якому відповідно до статті 122 Земельного кодексу України належить розпорядження земельними ділянками приймає рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки, — Державна реєстрація речових прав (до14 робочих днів).

Розпорядження про поновлення договору оренди вважається заявою про здійснення державної реєстрації права власності  держави на ділянку.

spacer