МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ СЛУХУ

Міжнародний день глухих в усьому світі відзначають щорічно в останню неділю вересня.

Цю дату ми відзначаємо для запобігання дискримінації людей, які не чують. Мало хто замислюється над тим, що для багатьох недоступно почути шум дощу, музику або голос рідної людини. Глухі люди нітрохи не гірше за інших, а часто навіть перевершують суспільство, виділяючись з натовпу дивовижним даром, подібно великому композитору Бетховену. Тим не менш, глухі і слабочуючі, особливо, якщо мова йде про дітей, гостро потребують підтримки оточуючих і присвячене їм свято значною мірою сприяє цьому.

З листопада минулого року особи з вадами слуху отримали можливість звернутися до контактного центру системи надання безоплатної правової допомоги номером 0 800 213 103 та отримати консультації та роз’яснення з правових питань. Для цього потрібно встановити на планшеті спеціальний додаток – перекладач жестової мови ConnectPRO.

Як свідчить статистика, серед людей з порушеннями слуху і його повною відсутністю багато яскравих і талановитих особистостей, вартих захоплення і поваги стійкістю перенесення недуги. Відсутність одного з органів відчуттів змінює весь процес сприйняття, дозволяючи їм звертати увагу на дрібниці, що ховаються від погляду більшості людей.

У цей день світова спільнота згадує про потреби людей з проблемами слуху. Свято було встановлене у зв’язку із заснуванням Всесвітньої федерації глухих. Сьогодні, за даними цієї організації, різні порушення слуху виявляються у кожного дев’ятого жителя планети. Головними причинами втрати слуху на сьогоднішній день є хвороби і травми. Крім того, величезна кількість людей вже народжуються нечуючими.

Люди з порушеннями слуху в розвинених країнах спілкуються особливою мовою — мовою жестів та погляду. Це унікальна форма спілкування, яку було розроблено в 50-х роках минулого століття спеціально для глухих учасників різних конференцій, конгресів і симпозіумів.

Сьогодні в Україні налічується близько 60 тисяч нечуючих.

Вирішенням проблем соціальної, медичної, трудової, творчої реабілітації людей з порушеннями слуху займається велика і впливова громадська організація – Українське товариство глухих (УТОГ).

Держава підтримує людей з порушенням слуху у сфері освіти, культури та спорту  задля спільної мети — побудови суспільства рівних можливостей.

Висловлюємо захоплення людьми, котрі виявляють мужність і силу волі, для того, щоб відчувати радість буття, приносити користь близьким та суспільству.

З повагою Путивльське бюро правової допомоги

spacer