ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАНКУ ЗА ПОРУШЕННЯ СТРОКУ ПЕРЕРАХУВАННІ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області  доводить до відома, що органи ДПС застосовують до банків фінансові санкції, зокрема, за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування банками на рахунки органів ДПС сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок); фінансових санкцій, зазначених у частині 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) Органами ДПС нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування, та накладається штраф у розмірі   10 відсотків своєчасно не зарахованих сум. Норми визначені п. 1 частини дванадцятої ст. 25 Закону №2464.

У випадку несвоєчасного перерахування єдиного внеску з вини банку фінансові санкції до суб’єктів господарювання згідно частини 11 ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються.

При цьому суб’єкт господарювання повинен надати до органу ДПС заяву з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку.

Не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку. Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів, платежів розпочинається з моменту такого відновлення (п. 129.7. ст. 129 ПКУ).

spacer