З 2020 РОКУ НА РАЙОННУ ЛІКАРНЮ ЧЕКАЮТЬ КАРДИНАЛЬНІ ЗМІНИ

З 2020 року заклади вторинної медичної допомоги  стануть фінансуватися за новим принципом. Що зміниться після реформи? Як мешканці Путивльщини зможуть отримати  медичну допомогу в Путивльській ЦРЛ?

Ці питання турбують депутатський корпус Путивльської районної ради, тому на відповідну нараду до голови  Путивльської районної ради запросили представників депутатського корпусу районної ради Андрія Вороніна та Івана Третякова, головного лікаря Путивльської ЦРЛ Світлану Семененко, виконуючих обов’язки керівників структурних підрозділів Путивльської РДА Валентину Счастливцеву і Людмилу Бутову та представника районної газети «Путивльські відомості» Володимира Ляха.

«Коли запрацює реформа на вторинному рівні, — зауважила Світлана Володимирівна, — людина, яку сімейний лікар направить на консультацію чи обстеження до вузького спеціаліста, може звернутися до медичного закладу будь-якого українського міста. Головне, щоб ця медустанова уклала договір з Національною службою здоров’я України. Після обстеження лікарі цього закладу перешлють заключення сімейному лікарю, а НСЗУ поверне гроші тій лікарні, до якої звернувся пацієнт. Такий підхід сприятиме виникненню конкуренції за пацієнтів між медичними закладами вторинного рівня, тому наше завдання – зробити лікарню конкурентоспроможною».

«За ці чотири місяці, які залишилися до початку 2020 року, — підкреслив голова районних депутатів Євген Южаков, — адміністрація лікарні повинна чітко визначитись, які якісні спеціалізовані медичні послуги з 2020 року надаватиме населенню в рамках гарантованого державою фінансування з НСЗУ. На жаль, на сьогоднішній день адміністрація районної лікарні не має стратегії розвитку  вторинної медичної допомоги».

Обговорюючи кадровий потенціал районної лікарні, представники депутатського корпусу районної ради підняли питання навчання студентів-медиків за кошти районного бюджету. За останні роки тільки один лікар, який навчався за кошти районного бюджету, приступив до роботи в Путивльській ЦРЛ. Інші всіма засобами намагаються уникнути відпрацювання. Адміністрації лікарні, для покращання кадрової ситуації було рекомендовано передбачити в колективному договорі фінансову підтримку для молодих спеціалістів-лікарів.

Присутні обговорили фінансовий стан установи, оптимізацію ліжкового фонду та заходи щодо економії бюджетних коштів. Підводячи підсумки наради, Євген Іванович наголосив про необхідність перед прийняттям рішення про скорочення ліжкового фонду прорахувати, по-перше, його економічну доцільність і, по-друге, враховувати потребу людей в отриманні якісної вторинної медичної допомоги. Це ж саме стосується й прийняття будь-яких інших рішень.

spacer