НА ПУТИВЛЬЩИНІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ФОЛЬОКЛОРНО-ОБРЯДОВЕ СВЯТО «ЗЕЛЕНЕ КУПАЛО В ЛІТО УПАЛО»

Путивляни на березі р.Сейм (у районі центрального міського пляжу)  відсвяткували найколоритніше свято літа – Івана Купала.Творчий колектив Путивльського районного будинку культури підготував для громади театралізоване дійство фольокльорно-обрядового свята «Зелене купало в літо упало» з Нептуном, русалками, відьмами, чортами та іншими казковими персонажами. Присутні аплодували та підспівували виконавцям номерів концертної програми.

Організатори провели ігри, конкурси, а учасників нагородили призами. Путивльські дівчата сплели з різнотрав’я та квітів купальські віночки.

За народним повір’ям, у Іванів день водна стихія може «дружити» з вогнем, а їх союз вважається природною силою. Саме тому в ніч на Купала біля річки розпалили вогнище, яке зібрало всіх навколо себе, зігріваючи теплом.

Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна… Кажуть, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік.

Путивльська районна рада  дякує всім, хто взяв участь у підготовці та проведенні вже традиційного для Путивльщини купальського свята.

spacer