ПАРАД ВИШИВАНОК «ВИШИВАНКА, МОВ ДОЛІ МОЄЇ ЦВІТ»

Травень видався багатим на національні свята: День матері,  Міжнародний день родини, Всеукраїнський день сім’ї, День слов’янської писемності та культури, День вишиванки.

В ці дні, коли буденність розквітає барвами, в бібліотеці відбувся справжній парад вишиванок«Вишиванка, мов долі моєї цвіт», у якому прийняли участь всі співробітники бібліотеки,  вдягнувши в цей день національний український одяг – вишиванку.   День вишиванки, хоч і не так давно започатковане свято, але вже досягло   останніми роками особливої уваги і розквіту. Тепер,  кожен третій четвер травня,  ми вдягаємо  це чудове вбрання – барвисте творіння жіночих рук майстринь-вишивальниць, демонструючи цим своє українство. Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації і ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси, а ще й задля   збереження  наших традицій.

Ведучі ознайомили присутніх з історією заснування свята, колористикою вишиванок, значенням вишитих оберегів та візерунків на вишиванках, читали вірші про вишиті сорочки, разом подивились відеоролик гурту Струни «Моя сорочка вишивана». В читальному залі оформлена настінна виставка вишиванок «Барвиста  мова  вишиванок»,  де представлені вишиті сорочки Путивльських майстринь.

На захід завітали радник Путивльської районної ради Чайковська Надія Ігорівна, заступник Путивльської районної ради Воронін Андрій Вікторович,  користувачі бібліотеки, члени клубів «Вдохновение», «Берегиня», «Органічного землеробства» та запрошені діти 4-В класу ЗОШ №1. Учасники літературної студії «Світанок», що діє при районній бібліотеці для дітей, прочитали вірші і виконали пісні «Чарівний міст», «Україно моя» під керівництвом вчителя-методиста вищої категорії Лук`яненко Олени Іванівни та  студентки педагогічного коледжу МаміноїЕвгенії. Також постійна читачка бібліотеки та вишивальниця Ліна ІларіонівнаГузенко розповіла присутнім про історію, традиції, орнамент та показала візерунки вишивки, які оздоблюють сорочку-вишиванку. Виступаючі гості свята отримали букети весняних квітів та подякували за запрошення на захід. Завершився захід бібліографічним оглядом тематичної підбірки літератури «Вишиванка моя» та запропонованими періодичними виданнями про вишивку.

 

spacer