УВАГА: НЕРЕСТ

Нерест – це найбільш важливий період у житті риби, а тому в цей час, як ніколи рибі потрібен спокій і затишок. Під час нересту риба втрачає всяку міру безпеки, виходить на мілководні місця, щоб своєчасно відкласти ікру.     Для забезпечення ходу риби на нерестові місця забороняється проводити завали та загородження річок, каналів, що з’єднуються між собою та озерами, спускати з них воду. Особливо великої шкоди рибним запасам завдає забруднення водойм стічними водами з різними домішками і, насамперед, нафтопродуктами, тому біля водойм забороняється миття автомобілів та іншої техніки.

Саме під час нересту активізується браконьєрський вилов риби. У цей період на території всієї України згідно Правил любительського та спортивного рибальства заборонено промислове та любительське рибальство, а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання в такі строки:

з 1 квітня по 20 травня – на річках області;

з 1 квітня по 10 червня – на озерах, водосховищах, інших водоймах;

з 1 квітня по 30 червня – у придаткових водах річок.

Як виняток, дозволяється любительське рибальство на водоймах загального користування та водоймах, закріплених за товариствами рибалок-любителів з берега за межами нерестовищ одною поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом.

Порушення правил рибальства, згідно частини 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), тягне за собою накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 грн).

Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, відповідно до частини 4 статті 85 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу, відповідно до частини 1 статті 88-1 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1700 грн).

Путивльська районна рада просить кожного громадянина свідомо взяти участь по збереженню рибних запасів у нерестовий період і своєчасно повідомляти про варварське знищення водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову, електроструму, вибухівок.  

 

spacer