НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА МЕШКАНЦЯМ РАЙОНУ ПОВИННА НАДАВАТИСЯ ЯКІСНО ТА ВЧАСНО

З метою пошуку ефективних механізмів у вирішенні питання щодо надання якісних послуг, спрямованих на організацію в районі екстреної та невідкладної медичної допомоги голова Путивльської районної ради Євген Южаков ініціював проведення наради за участю голови Путивльської районної державної адміністрації Миколи Шульги, заступника голови постійної комісії Путивльської районної ради Геннадія Садового, начальника фінансового управління Путивльської РДА Ірини Свердлікової та керівників медичних закладів Світлани Семененко, Наталії Шимановської та Любові Горб.

За інформацією старшого фельдшера екстреної допомоги Любові Горб, за минулий рік з усіх викликів тільки 28% склали екстрені випадки. Так як усі виклики надходять на єдиний номер 103, то диспетчер, на підставі даних самого хворого, приймає рішення про їх розподіл. Як показала практика, люди досить часто перебільшують екстреність виклику. В умовах постійного недофінансування, через зростання навантаження на бригади екстреної (швидкої) допомоги за рахунок виконання не екстрених викликів збільшилися витрати служби екстреної медичної допомоги. 

Одним зі шляхів виходу з даної ситуації, як, наприклад, вважає обласний центр екстреної допомоги, є укладання угоди  щодо надання  невідкладної медичної допомоги бригадами екстреної допомоги на умовах співфінансування. Але тоді постає питання доцільності утримання невідкладної медичної допомоги як структурного підрозділу Путивльської ЦРЛ. І тут у кожної з медичних служб існує своя окрема думка.

Підводячи підсумки обговорення, голова Путивльської районної ради Євген Южаков наголосив, що при прийнятті відповідного рішення необхідно керуватися, перш за все, інтересами людей та зробити так, щоб кожний хворий, який потребує допомоги, отримав її вчасно та в повному обсязі. Тому було вирішено розглянути пропозицію обласного центру екстреної допомоги та прорахувати й інші варіанти.

spacer