«МАСЛЯНІ ГОСТИНИ» ВДАЛИСЯ НА СЛАВУ

Сотні путивлян прийшли на центральну площу Путивля провести зиму і зустріти весну на святі Масляної, яке святкується на честь весняного пробудження природи.

А свято і справді вдалося на славу. Путивляни Масляну зустріли з піснями і танцями учасників творчих колективів та окремих виконавців  Путивльського районного будинку культури, учбових закладів, конкурсами і різноманітними народними гуляннями. Катання на конях, спортивні змагання дуже порадували дітей.

Усі учасники театралізованого дійства «Весна іде, красу несе» та концертної програми захоплювали своїми запальними виступами і, без сумніву, завоювали неабияку прихильність глядачів.

Уже з самого ранку жителі сільських рад Путивльського району, місцеві підприємці, що заявили про бажання взяти участь у конкурсах районного свята, активно прикрашали свої садиби, розставляли страви та готувалися пригощати гостей гарячими млинцями, кашею та навіть борщем «з пилу, з жару».

Працівниками установ культури району за сприяння сільських рад був встановлений рекорд Путивльщини щодо виготовлення самого великого «Бутерброду із салом», розмір якого склав 12 квадратних метрів 30 см. Ним гостинно пригощали кожного учасник заходу.            

Яка ж Масляна без млинців та вареників? Здається, жоден учасник «Масляних гостин» не пішов зі свята, не скуштувавши каші із справжньої «польової кухні», різноманітних млинців з начинкою і без та гарячого чаю.         

Особливу увагу гостей свята привертало до себе опудало Масляної, яке розташували в центрі площі, людей вабила до себе фотозона – кожен бажаючий міг сфотографуватися.

На завершення заходу провели стародавній обряд  – спалювання опудала Масляної. Усі учасники та гості дійства зібралися біля солом’яної «красуні» попрощатися з нею до наступної зими.         

По тому, як сяяли очі та посмішки на обличчях людей, можна зробити висновок, що свято вдалося. Саме воно дозволило по-справжньому відчути дух Зими та Весни, поринути в круговерть традиційних народних гулянь, поласувати улюбленими стравами українців, якими гостинно пригощали всіх бажаючих.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

spacer