«УКРАЇНСЬКА ПРИМА» МАРІЯ ПРИМАЧЕНКО

12 січня  виповнюється 110 років  від дня  народження геніальної,  української, народної художниці  Марії Примаченко (Приймаченко), яка створила величезну кількість чарівних, ні на що не схожих і приголомшливих своїми сюжетами та фарбами картин.

До ювілею художниці центральна бібліотека запропонувала своїм відвідувачам артхвилину "Українська прима”, де присутні ознайомилися з цікавою та змістовною біографією української прими, з відеоперегляду  спостерігали  і знайомилися з її картинами та з розгорнутою книжково-ілюстративною виставкою “Дивовижний світ Марії Примаченко”. До заходу приєдналися і місцеві художники  Воронін Ігор Іванович, Гавриленко Юрій Іванович та молода художниця Сичевська Ірина Петрівна і захід перетворився на живу дискусію про  творчий світ мистецтва знаменитої художниці.

Талант  Марії визнаний в усьому світі, її твори полонили глядачів у  Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. У 1937 році на Міжнародній виставці в Парижі художниця отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами увесь світ.

Світ образів Марії Примаченко  казковий і фантастичний. В його основі лежать фольклорні легенди, народні казки та оповідання. У її творах фантастичне –  це життєве, а реальне – це фантастичне. Вона з тих митців, які створювали неповторний світ власних образів, світ краси, мистецькі висловлювала ті почуття, що живуть в народі, в його фольклорі, в його думах. Феномен творчості Марії Примаченко на сьогодні не розгаданий. Її твори є мистецькою оазою в українській культурі, як зірка першої величини, вона представлена у «Всесвітній енциклопедії наївного мистецтва», виданій у Белграді у 1984 р. Малюнками Марії Примаченко японці ілюструють свої букварі.

Сьогодні рід Примаченків-митців продовжився. Її найкращим учнем був син – Федір, нині заслужений художник України. Пішли її шляхом і онуки – Петро та Іван.  Вони – молоді, талановиті художники, кожен – яскрава індивідуальність. Зростаючи  поряд із такими майстрами, як їх бабуся та батько, вони перейняли все найкраще.

На київській “Площі зірок” відкрили зірку однієї з найвідоміших українських художниць – Марії Примаченко.

Метою сьогоднішнього заходу в центральній бібліотеці є популяризація творчості геніальної української художниці, бо аналога творчості Марії Примаченко немає в світі. Вона є символом України в мистецтві, як Шевченко у поезії.

spacer