«А ПАМ’ЯТЬ СВЯЩЕННА…»

Під такою назвою в м.Путивль відбувся районний святковий захід, присвячений 74-й річниці з Дня визволення України від фашистських загарбників.

Участь у заході взяли представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, трудових колективів,громадських організацій,учнівська молодь, мешканці району.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні за свободу і незалежність нашої держави.

Путивляни пам’ятають і віддають  данину поваги тим, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, вшановують пам'ять тих, хто загинув, визволяючи рідний край від нацистських окупантів. Не можна дати забути людей, які прославили батьківщину своїм героїзмом та своїми справами утверджували мир, злагоду та суспільну гармонію на рідній український землі.

На заході від вдячних нащадків учасникам, дітям Другої світової війни, ветеранам праці були вручені квіти.

Із зацікавленням учасниками заходу була сприйнята  доповідь «Українці у визвольній боротьбі проти нацизму» та проглянуто відеофільм «Визволення України», які підготували працівники Путивльського історико-культурного заповідника, пісні народного вокального ансамблю «Старушки – веселушки» Путивльського районного будинку культури, дуету Леоніда Шестакова та Василя Ситовського: «Давно мы дома не были…», «Солдатские вдовы», «Гей, соколи» та інші.

Як зазначає Євген Южаков: «Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до сих пір  із сумом і гіркотою згадуються ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій українській землі. Мільйони молодих хлопців та дівчат пішли на фронт добровольцями або ж до партизанських загонів. Вони з честю та мужністю боролися проти нацистської навали на своїй землі. В останні дні жовтня   1944 року міста і села України було остаточно звільнено від ворожої нацистської нечисті. Дорогою ціною дісталася перемога. І наш святий обов’язок —  пам`ятати і згадувати подвиг тих, хто віддав своє життя для того, щоб майбутні покоління жили в спокої, мирі на власній землі і більше не допускали таких страшних кривавих подій».

spacer