ЗУСТРІЧ З ГЕНЕРАЛЬНИМ КОНСУЛОМ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА

У Путивльському краєзнавчому музеї відбулася зустріч учнівської та студентської молоді Путивльського району з Генеральним Консулом Республіки Польща у Харкові Янушем Яблонським та представниками польської діаспори в Україні.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері, говорили про стосунки між Україною та Республікою Польща, що набули ознак стратегічного партнерства. Незалежність України, розпад комуністичної системи, демократизація незалежних держав, геополітичне розташування, територіальна близькість, традиційні економічні зв’язки й взаємний інтерес створили сприятливі передумови для того, щоб стосунки між Україною та Польщею набули нового виміру.

Згадали на зустрічі і про трагічні події часів Другої світової війни, коли жертвами тоталітаризму на території колишнього СРСР стали захоплені в 1939 році в полон Червоною Армією польські громадяни. Тоді  комуністичною владою було організовано 8 таборів для утримання польських військовополонених: Осташовський, Юхновський, Козельський, Путивльський, Козельщанський, Старобільський, Южський і Оранський. Катинський  розстріл – військовий злочин, скоєний у 1940 році став ударом по всій польській інтелігенції, оскільки серед страчених не тільки офіцери, але й офіцери військового часу – мобілізовані адвокати, журналісти, інженери, учителі, лікарі, університетські професори.

У той же день, після проведеної зустрічі, за ініціативою польської діаспори,  біля  пам’ятного знаку польським полоненим, що встановлений біля  Софронієво-Молченського монастиря с.Нова Слобода Путивльського району, у будівлях якого в 1940 році розміщався табір польських військовополонених, був посаджений дуб пам’яті.

Такі дуби пам’яті, розсаджені по всій території Польщі і в інших країнах, символізують собою «живий пам'ятник» кожному з 21857 тисяч польських громадян, загиблих на території СРСР за наказом Сталіна від рук НКВД під час катинського розстрілу та в таборах для військовополонених.

 

spacer