ПУТИВЛЬ СВЯТКУЄ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ МУЧЕНИКА КНЯЗЯ ІОАННІ ПУТИВЛЬСЬКОГО

Голова Путивльської районної ради Євген Южаков взяв участь у святкуванні Українською православною церквою Дня пам’яті мученика князя Іоанна Путивльського, що відбулося в Путивльському Спасо-Преображенському соборі, де і знаходиться ікона святого.

На заході були присутні керівники районної, міської влади, сільські голови, громадськість, прихожани собору, населення району.

Святкову божественну літургію очолив правлячий архієрей Високопреосвященнійший  Роман, архієпископ Конотопський і Глухівський. Під час богослужіння було звершено прославляння святого благовірного князя Іоанна Путивльского, мученика і чудотворця.

Ім’я князя-мученика, страстотерпця і чудотворця Іоанна Путивльського, нащадка св. Михайла Чернігівського, поза сумнівом пов’язана із літописним містом Путивль. У довгому переліку князівських імен "Любечского Синодика" тільки до п'яти з них (включаючи св. Михайла Чернігівського і Іоанна Путивльского)  є приписка: "убитий від татар за православну віру",  але лише Іоанн Путивльский значиться ще і як "страстотерпець  і  чудотворець".  Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 25 березня 2009 року (журнал № 6) ім'я мученика Іоанна Путивльского внесене у святці.

У кінці богослужіння Високопреосвященнійший Роман благословив та подякував учасникам урочистостей за спільні молитви і привітав їх зі святом прославляння в особі мученика святого Іоанна Путивльского.

У цей же день разом з владикою Романом, мером м.Путивль Валерієм Волковим, духовенством, мирянами були покладені квіти до пам'ятника князеві на площі.

spacer