ДО 75-Ї РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ ПУТИВЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ТА МІСТА ПУТИВЛЬ ВІД ЗАГАРБНИКІВ

До 75-ї річниці визволення Путивльського району та міста Путивль  від загарбників у приміщенні Путивльського краєзнавчого музею був проведений круглий стіл «На Путивльщину любу і милу Перемогу несли журавлі!»

У заході взяли участь керівники району, Почесні громадяни Путивльського  району та міста Путивль Борис Кірбаба, Володимир Лістратенко, представники трудових колективів, громадськості, депутати органів місцевого самоврядування району, учнівська молодь.

Зі словами шани та спогадами про події тих років виступили голова Путивльської районної державної адміністрації Микола Шульга, Путивльський районний військовий комісар Юрій Яцина, голова громадської організації ветеранів Путивльського району Анатолій Черепов, завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури Путивльського державного історико-культурного заповідника Євген Малик, путивлянка, починаюча поетеса Раїса Радіна.

Так, час уже давно загоїв шрами землі, зрівняв окопи і ями від снарядів. Але велич подвигу наших земляків – путивлян непідвладна часові, хоч з кожним рідшають лави ветеранів Другої світової війни, дітей війни, все менше на землі залишається очевидців тієї страшної трагедії. Путивльщина ніколи не забуде тих, хто ціною власного життя здобував велику Перемогу.             

Ветеранам Другої світової війни та дітям війни, які на власні очі бачили та перенесли тягар того страхіття, були вручені квіти від вдячних нащадків.

Хвилиною мовчання була вшанована вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду.

Почесне право покласти квіти до Монументу слави на площі Перемоги в місті Путивль було надане голові громадської організації ветеранів Путивльського району Анатолію Черепову та представниці молоді району Карині Курбацькій.

Із задоволенням учасники круглого столу слухали пісні у виконанні народного хорового колективу «Ветеран» Путивльського районного будинку культури (керівник Ірина Сахарова) «Дума про землю», «Фронтові побратими», «Моя ти, земле калинова» та інші.

Як зазначив голова Путивльської районної ради Євген Южаков: «75 років минуло з того часу, коли наш район та рідне місто були визволені від нацистської навали. 3 вересня 1943 року  Путивльщина радо зустріла своїх визволителів. Цей історичний день назавжди залишиться у свідомості путивлян червоною, святковою датою. З великою вдячністю сьогодні ми віддаємо шану героїчним подвигам наших славетних земляків, людям, які протягом багатьох сторіч своїми досягненнями примножують велич Путивльщини, вселяють впевненість у завтрашньому дні. Наш  обов’язок – бути гідними їхнього подвигу. Усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній українській землі».

spacer