Податкова інспекція інформує

В КОНОТОПСЬКОМУ УПРАВЛІННІ ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ ДЕКЛАРАЦІЙНОЇ КАМПАНІЇ

За результатами цьогорічної деклараційної кампанії громадянами та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та зареєстровані в Конотопському управлінні подано 1042 декларацій про майновий стан та доходи, що на 149 декларацій більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 66,7 млн. грн., в тому числі від отримання спадщини — 42,7 млн. грн.,  отримання інвестиційного прибутку — 11,6 млн. грн., від продажу нерухомого майна — 5,4 млн. грн.,  від продажу рухомого майна — 1,2 млн. грн., від здачі в найом нерухомого майна (крім земельних ділянок) — 1,3 млн. гривень. До сплати нараховано 5,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, та 925 тис. грн.. військового збору», — повідомив начальник Конотопського  управління  ГУ ДФС у Сумській області Андрій Майданевич.

Серед декларантів є й мільйонери. Доходи у розмірі понад 1 мільйон гривень задекларували 2 громадянина з загальною сумою задекларованих  доходів 15,4 млн. гривень. Суми задекларованих ними зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору складають 2,4 млн. грн. та 219 тис. грн. відповідно.

Також нагадуємо платникам податків, що суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій річній декларації, необхідно сплатити до 1 серпня 2019 року.

Попри завершення деклараційної кампанії, ще до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2018 року. На сьогодні вже 138 платників Конотопського управління скористалися такою можливістю. Задекларована ними сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників, складає 276 тис. гривень.

Нерухомість сільгоспвиробника, може оподатковуватись податком 

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області інформує, що об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка. Норми встановлені п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі – Класифікатор), та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (п.п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ).

Якщо частка будівлі (споруди) сільськогосподарського товаровиробника (юридичної особи або фізичної особи), віднесена до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» код 1271) Класифікатора, здається їх власником в оренду, лізинг, позичку, то така будівля (споруда) оподатковується податком на нерухомість на загальних підставах.

З 1 липня діятиме новий порядок реалізації пального

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, з  1 липня 2019 року вводиться новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального.

Так, згідно з пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України  під реалізацією пального з 01 липня 2019 року розуміються будь-які операції з фізичної передачі пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату чи без такої плати на митній території України з акцизного складу: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України: у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками; при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального   стосуватиметься всіх суб’єктів господарювання, у кого зберігається паливо в ємкостях понад 200 кубічних метрів та хто отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів. Крім того, фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку 4 групи, які отримують протягом календарного року пальне в обсягах понад 10000 кубічних метрів. 

Отже, суб’єкти господарювання, які підпадають під дію нововведень,  повинні реєструватись платниками акцизного податку, отримувати ліцензії та вести щоденний облік та подавати електронну звітність до Державної податкової служби про щоденні залишки пального та обсяги реалізованого (використаного) пального.

ФОП, яка реалізує медичні вироби, обов’язково застосовує РРО

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються, зокрема, платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці (далі – ФОП)) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. При перевищенні у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Вищезазначені норми не поширюються на платників єдиного податку, які, зокрема, здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Отже, ФОП – платники єдиного податку при реалізації виробів медичного призначення та лікарських засобів, призначених для діагностики, лікування, профілактики організму людини за готівкові кошти, обов’язково застосовують РРО, незалежно від обсягу доходу.

Оновлено порядок зупинення реєстрації податкових накладних

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області інформує, що Кабінет Міністрів України постановою від 24 квітня 2019 року № 391 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117» (далі – Постанова № 391) вніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок).

Порядком, зокрема, визначено ознаки, у разі відповідності яким реєстрація податкових накладних не зупиняється.

Зміни внесені до Порядку з метою упередження безпідставного уникнення зупинки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, штучного формування податкового кредиту. Постановою № 391 скориговано відповідні ознаки.

Постанова № 391 набрала чинності 11.05.2019 (опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» 11.05.2019 № 87).

spacer

МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ОТРИМАЛИ 298 МЛН. ГРИВЕНЬ

«Конотопським управлінням ГУ ДФС у Сумській області за січень-квітень  2019 року забезпечено збір до місцевих бюджетів в сумі 298,0 млн. гривень що на 48,0 млн. грн., або  19,2 відсотків більше ніж за відповідний період 2018 року» — повідомив в інтерв’ю начальник Конотопського управління ГУ ДФС у Сумській області Андрій Майданевич.

spacer

ДЛЯ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ ПАЛЬНИМ ОТРИМАЙТЕ ЛІЦЕНЗІЮ

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області інформує, що  Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів»  (далі – Закон № 2628) внесено зміни, зокрема, до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон № 481), відповідно до яких з 01.07.2019 запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

spacer

ПРОТЯГОМ ТРАВНЯ НЕОБХІДНО ЗАРЕЄСТРУВАТИ АКЦИЗНІ СКЛАДИ

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, відповідно до п.22 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України  платники акцизного податку зобов'язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

spacer

СПЛАТІТЬ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ З ПДФО ТА ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ НЕ ПІЗНІШЕ 30 ЛИПНЯ!

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що фізична особа, яка задекларувала доходи, отримані у минулому році, зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій нею податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

spacer
spacer

ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО У РАЗІ ЗМІНИ ВЛАСНИКА

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що відповідно до п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

spacer

ЧЕРГОВІСТЬ ЗАРАХУВАННЯ КОШТІВ В РАЗІ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ВІДПОВІДНОМУ ПОДАТКУ

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України    (далі – ПКУ) або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

spacer

СПЛАТА ЄСВ ПЛАТНИКАМИ, ЯКІ ПРОВАДЯТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Конотопське управління  ГУ ДФС у Сумській області повідомляє платників, які провадять незалежну професійну діяльність, про наступне: відповідно до п. 5 ч.1 ст. 4 Закону України від  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності (далі – особи, які провадять незалежну професійну діяльність) визначено платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ).

spacer
spacer