Податкова інспекція інформує

ЯКЩО ПОДАТКОВИЙ АГЕНТ НЕ СПЛАТИВ ПДФО, ТО НЕ МАЄ ПРАВА НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ

Головне управління ДПС у Сумській області звертає увагу, що частиною другою ст. 78 Бюджетного кодексу України та Порядком інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 № 60 встановлено, що поверненню з бюджету підлягають надміру або помилково сплачені суми грошових зобов’язань.

spacer

ПЛАТНИКОМ ПДВ ВИСТУПАЄ КОЖНИЙ СУБ’ЄКТ, ЯКИЙ Є СПОЖИВАЧЕМ

Головне управління ДПС у Сумській області роз’яснює, що ПДВ належить до загальнодержавних податків і зборів. Норми визначені ст. 9 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). ПДВ – це непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V ПКУ (п.п.14.1.178 п.14.1 ст.14 ПКУ).

spacer

ЗАТВЕРДЖЕНО ПОРЯДОК ПОВІДОМЛЕННЯ НЕРЕЗИДЕНТІВ ПРО ВЗЯТТЯ НА ОБЛІК

Нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи або придбавають нерухоме майно чи отримують майнові права в Україні, або відкривають рахунки в банках України, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах. Це встановлено Законом України № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». На виконання цієї норми ДПС розроблено Порядок повідомлення нерезидентів про взяття на облік як платників податків, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2020 року №1054.

spacer

ФІСКАЛЬНИЙ ЗВІТНИЙ ЧЕК СТВОРЮЄТЬСЯ ЗАСОБАМИ ПРРО ЩОДЕННО

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що визначення «фіскальний звітний чек» встановлено Законом України № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» згідно з яким фіскальний звітний чек – це документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний фіскальний звітний чек) програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до фіскального сервера Державної податкової служби.

spacer

ПРИДБАВШИ ПАЛЬНЕ НА АЗС ПЕРЕВІР ЧЕК

Державною податковою службою України в наслідок здійснення постійного моніторингу та аналізу операцій з продажу пального через реєстратори розрахункових операцій на АЗС встановлені випадки зазначення недостовірної форми оплати.

spacer

ПРО ПОРЯДОК ОПОДАТКУВАННЯ ПДФО ІНОЗЕМНИХ ДОХОДІВ

Головне управління ДПС  у Сумькій області нагадує, що відповідно до п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, та оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

spacer

ЯК УКЛАСТИ ДОГОВІР ПРО ВИЗНАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ?

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що відповідно до абзацу першого п. 1 розд. ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зі змінами (далі – Порядок № 557), юридичні особи, самозайняті особи, набувають статусу суб’єкта електронного документообігу (далі – СЕД) з дати приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Договір). Приєднання до Договору здійснюється шляхом надсилання до контролюючого органу першого електронного документа у встановленому форматі  з дотриманням вимог законодавства. Підтвердженням про приєднання платника до Договору є отримання ним відповідної квитанції про прийняття контролюючим органом такого документа (абзац другий п. 1 розд. ІІІ Порядку № 557).

spacer
spacer
spacer

ЯК ПЕРШОМУ ДІЗНАТИСЬ НОВИНИ

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що дізнатись про достовірні новини в податковому житті України, заходи, які проводяться Державною податковою службою України, отримати необхідну інформацію про нові послуги, а також   результати роботи ДПС та багато іншої, актуальної податкової інформації  дуже просто.

spacer