Суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку, зазначають у касовому чеку окремим рядком розмір ставки акцизного податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами. На початку рядка друкується назва податку.
Податкова інспекція інформує

Касовий чек повинен додатково містити такі реквізити
Відповідно до пункту 6 розділу ІІ Положення №13 (наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій, форми №ЗВР-1») у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:

На письмову вимогу фізичної особи, щодо якої в контролюючому органі відкрито інтегровані картки, надається акт звірки розрахунків за податками
Згідно зі ст. 1 Закону України від 2 лютого 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон №393/96-ВР) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів. При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Щоб не проґавити квартальну звітність 2016 року
Згідно із п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Податок на нерухомість: особливості розрахунку та сплати фізичними особами
Ставка податку на нерухоме майно встановлюється відповідним органом місцевої влади. Наразі її розмір не може перевищувати 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного звітного року.

Скасування штрафних санкцій визначено Порядком
Наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2016 №40 затверджено Порядок скасування штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення. Документ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 18 березня 2016 року.

Сільськогосподарський товаровиробник: зміна системи оподаткування
Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім:

Обов’язковий реквізит касового чека — «Акцизний податок»
Суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку, зазначають у касовому чеку окремим рядком розмір ставки акцизного податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами. На початку рядка друкується назва податку.

Громадяни, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані задекларувати свої доходи
Громадяни України, які планують виїхати за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду, подати до органу державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.

Нова звітність щодо виробництва й обігу спирту, алкоголю і тютюну
Міністерство фінансів України наказом від 11.02.2016 N 49 затвердив нові форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення. Наказ набирає чинності з 22 квітня 2016 року.
