Податкова інспекція інформує

ДОДАТКОВА РЕЄСТРАЦІЙ ЛІЦЕНЗІЙ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВА

Конотопське управління  повідомляє, що ГУ ДФС у Сумській області здійснює ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, оптової торгівлі спиртом, оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами та контроль за таким виробництвом.

spacer

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОДАТКОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПІЛЬГИ РОБІТНИК МАЄ ПОДАТИ ЗАЯВУ

Конотопське управління ГУ  ДФС у Сумській області нагадує, платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.  Тобто, податкова соціальна пільга – це можливість платника зменшити нараховану суму місячної заробітної плати на розмір такої пільги.

spacer

ПЛАТНИКИ ПОДАТКУ ЗОБОВ’ ЯЗАНІ ЗАРЕЄСТРУВАТИ УСІ АКЦИЗНІ СКЛАДИ

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області інформує, що з 01 січня 2019 року Податковий Кодекс України доповнено поняттями акцизного складу пересувного, розпорядника акцизного складу пересувного, викладено у новій редакції поняття акцизного складу та розпорядника акцизного складу, розширено визначення платника акцизного податку, а також встановлено, що ведення обліку обсягів пального або спирту етилового здійснюється у Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП та СЕ).

spacer

ДЕКЛАРУЄМО ДОХОДИ, ОТРИМАНІ ВІД ПРИВАТНИХ ОСІБ

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що якщо громадяни у минулому році отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами, у звітному 2019 році вони повинні звернутися до територіальних органів ДФС за місцем своєї податкової адреси та надати декларацію про майновий стан і доходи. І це треба золити до 03 травня 2019 року, оскільки це останній термін подання декларації про отримані доходи. 

spacer

НАСЛІДКИ НЕПОДАННЯ ФІНЗВІТНОСТІ РАЗОМ З ДЕКЛАРАЦІЄЮ

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області нагадує, що при поданні платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами та організаціями фінзвітності слід керуватися нормою п. 46.2 ПКУ, якою передбачено, що фінзвітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації  та її невід’ємною частиною.

spacer

АКРЕДИТОВАНИЙ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ ПРИ ДФС ПОВІДОМЛЯЄ

У січні 2019 року послугами Акредитованого центру сертифікації ключів при ДФС скористались 56,2 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано 139,3 тис. кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів. Найчастіше послугами центру, як і раніше, користуються фізичні особи – 36,8 тис. Вони отримали 72,8 тис. електронних ключів. Також протягом січня 2019 року 19,5 тис. юридичних осіб  отримали 66,5 тис. посилених сертифікатів.

spacer

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАРАХОВАНІ ДОХОДИ В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ

У рамках компанії декларування доходів громадян та е-декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ДФС спільно з ПФУ здійснено налаштування електронного сервісу в частині отримання:  відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (далі – ДРФО); відомостей з реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України.

spacer

РЕЄСТРАЦІЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ

З 1 березня 2019 року ДФС запроваджує в тестовому режимі новий електронний сервіс. У рамках нового електронного сервісу фізична особа, не звертаючись до органів ДФС, через меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету може створити та направити до ДФС: облікову картку фізичної особи — платника податків, яка є заявою для реєстрації  у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; надати  копії документів, необхідні для реєстрації/ внесення змін до Державного реєстру; обрати контролюючий орган, до якого особа може звернутись для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

spacer

В РАЗІ ОТРИМАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНІ ОСОБИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ПОДАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ

Фізичній особі не потрібно подавати декларацію про доходи в разі отримання ним в 2018 році доходів лише за участі податкових агентів. Якщо ж такі доходи отримані без податкових агентів, то така особа за результатами 2018 року повинна подати декларацію про доходи до 1 травня 2019 року. Про це розповів в інтерв’ю начальник Конотопського управління ГУ ДФС у Сумській області Андрій Майданевич.

spacer

ОСОБЛИВОСТІ ОПРИБУТКУВАННЯ ГОТІВКОВИХ КОШТІВ ВІДОКРЕМЛЕНИМ ПІДРОЗДІЛОМ

Конотопське управління ГУ ДФС у Сумській області роз’яснює, що нормами п.п. 2 п.58 розділу VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 (далі – Положення № 148), зазначено, що готівка, яка надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися.

spacer