Податкова інспекція інформує

ЗА 10 МІСЯЦІВ 2019 РОКУ НАДХОДЖЕННЯ СКЛАЛИ 1 МЛРД 242,8 МЛН ГРИВЕНЬ

«Конотопським управлінням ГУ ДПС у Сумській області за січень-жовтень  2019 року забезпечено надходження податків і зборів до зведеного бюджету на загальну суму 1 млрд 242,8 млн гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження від платників зареєстрованих в Конотопському, Буринському, Кролевецькому та Путивльському районах склали 113,34 млн грн, в тому числі до державного бюджету за вказаний період надійшло 447,6 млн грн, в тому числі збільшення надходжень на 10,1 млн грн,  місцеві бюджети для своїх потреб отримали 795,2 млн грн, збільшення надходжень на 103,2 млн грн » — повідомив в інтерв’ю начальник Конотопського управління ГУ ДПС у Сумській області Андрій Майданевич.

spacer

НА СУМЩИНІ ПОНАД 57 ТИС СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Згідно інформації Головного управління ДПС у Сумській області на початок листопада 2019 року в територіальних підрозділах Головного управління ДПС у Сумській області перебували на обліку 57439 основних платників податків. Більшість із них – це приватні підприємці — 37279 осіб. Решта суб’єктів господарювання є юридичними особами і їх налічується — 20160. Порівняно з відповідним періодом минулого року  кількість юридичних осіб  зросла на 799 осіб, а фізичних осіб-підприємців на 827.

spacer

ПЕРЕРАХУВАННЯ КОШТІВ БАНКІВСЬКИМ ПЕРЕКАЗОМ НА РАХУНОК НЕ ПОТРЕБУЄ РРО

Державна податкова служба продовжує роз’яснювати положення Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон). Так, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця. «Спрацьовує» звільнення, передбачене для банківських операцій відповідно до пункту 2 статті 9 Закону.

spacer

ДПС НАПРАЦЬОВУЄ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА З РРО

Фахівці ДПС взяли участь у робочій групі при Міністерстві фінансів України щодо напрацювання пропозицій із вдосконалення законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій.

spacer

ЗА 10 МІСЯЦІВ 2019 РОКУ СПЛАЧЕНО 564,7 МЛН ГРН ЄСВ

«Конотопським управлінням ГУ ДПС у Сумській області за січень-жовтень 2019 року забезпечено надходження 564,7 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який сплачений платниками зареєстрованими в управлінні. Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за січень – жовтень  минулого року на 22,9 відс., або на 105,2 млн. гривень» — повідомив в інтерв’ю начальник Конотопського управління ГУ ДПС у Сумській області Андрій Майданевич.

spacer

НАДАНО МОЖЛИВІСТЬ ВНОСИТИ ПРОПОЗИЦІЇ

Державна податкова служба України представила проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – проєкт постанови).

spacer

ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 1 ГРУПИ РРО НЕ ПОТРІБНІ

Державна податкова служба продовжує роз’яснювати зміни до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг (закон № 128-IX від 20.09.2019) та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг.

spacer

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПРИЯТЛИВИХ УМОВ ДЛЯ ДІЯЛЬНОСТІ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області інформує, що 19.10.2019 набрав чинності Указ Президента України від 17 жовтня 2019 року № 761/2019 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб – підприємців».

spacer

УРЯД ПІДТРИМАВ СТВОРЕННЯ ЄДИНОЇ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ДЛЯ ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ

Кабінет Міністрів України схвалив проєкт змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення структури управління у сфері державної податкової та митної політики. Законопроєкт має на меті запровадження ефективної організаційної структури податкових органів, побудованої за функціональним принципом. Документом вносяться зміни до Податкового кодексу України, законів України «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про державну службу». Цими змінами чітко розмежовуються функції податкової і митної служб в сфері адміністрування податків і зборів. Одночасно за державними податковими інспекціями закріплюється статус структурних підрозділів територіальних органів (відокремлених підрозділів) ДПСУ.  Законопроєкт визначає особливості оплати праці та проходження служби державними службовцями ДПСУ та Держмитслужби та їхніх територіальних органів.

spacer

ВИЗНАЧЕННЯ ДАТИ СКЛАДАННЯ АКЦИЗНОЇ НАКЛАДНОЇ

Конотопське управління ГУ ДПС у Сумській області звертає увагу, що платник акцизного податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої  особи. Норми встановлені абзацом першим п. 231.1 ст. 231 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

spacer