Податкова інспекція інформує

ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ ТА ГРОМАДЯН

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що Кабінет Міністрів України (далі – КМУ) постановою від 11 грудня 2020 року № 1230 «Про виділення коштів для надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  (далі – Постанова № 1230) затвердив Порядок використання коштів, виділених для надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання, які є юридичними особами (далі – Порядок № 1230).

spacer

ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ НЕ МОЖЕ БУТИ ПРЕДМЕТОМ МАНІПУЛЯЦІЙ

Стан відшкодування податку на додану вартість у поточному році та заходи ДПС щодо запобігання застосуванню протиправних схем у цій сфері стали основними темами брифінгу заступника Голови ДПС Євгена Олейнікова. Як відзначив Євген Олейніков, протягом січня – листопада поточного року платниками податків сплачено до бюджету 236,9 млрд грн ПДВ. За вказаний період минулого року ця сума склала 218,4 млрд грн. Після відшкодування податку в бюджеті залишилося (сальдо) в минулому році – 76 млрд грн, у поточному – 108 млрд гривень.

spacer

УПЕРЕДЖЕНО НЕЗАКОННЕ ФОРМУВАННЯ 2 МЛРД ГРН ПОДАТКОВОГО КРЕДИТУ

ДПС викриває протиправні дії суб’єків господарювання, які незаконно формують податковий кредит з ПДВ шляхом фіктивної купівлі, зберігання та продажу оптових партій тютюнових виробів. Такі підприємства задіяні у ланцюгах постачання від легальних виробників тютюнових виробів. Для цього вони отримують ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі тютюновими виробами, реєструють місця зберігання у Єдиному державному реєстрі, беруть в оренду на короткий термін приміщення, подають звітність та навіть сплачують мінімальні податки. При цьому операції є фіктивними та проводяться лише на «папері».

spacer

ПЕРЕВІРКИ БІЗНЕСУ: СТАН НА СЬОГОДНІ

Законодавчі обмеження на проведення перевірок призвели до значного зменшення їх кількості. За 11 місяців поточного року проведено 21,9 тис. документальних перевірок, за відповідний період минулого року – 36,5 тис.,  тобто на 40 відс.  менше. Перевірки проведені у 0,6 відс. усіх платників, що перебувають на обліку. З них: суб’єктів великого підприємництва – 14 відс., середнього – 2 відс., малого – 0,5 відсотка. Таким чином, малий та середній бізнес практично не перевірявся, перевірки здебільшого стосувались ризикових операцій великого бізнесу. Фактичних перевірок проведено 14,1 тис., що дорівнює показнику минулого року. Тоді їх кількість складала 14,8 тисячі.

spacer

ЗА 11 МІСЯЦІВ 2020 РОКУ НАДХОДЖЕННЯ СКЛАЛИ 1542,4 МЛН ГРИВЕНЬ

«Підрозділами ГУ ДПС у Сумській області, які здійснюють адміністрування податків, сплачених платниками зареєстрованими в Конотопському, Буринському, Кролевецькому та Путивльському районах за січень-листопад 2020 року проконтрольовано їх надходження до зведеного бюджету на загальну суму 1542,4 млн. гривень. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року додаткові надходження від вищевказаних платників склали 136,8 млн грн, в тому числі до державного бюджету за вказаний період надійшло 610,4 млн грн, де збільшення надходжень складають 89,9 млн грн,  місцеві бюджети для своїх потреб отримали 932,0 млн грн, збільшення надходжень на 46,9 млн грн » — повідомив начальник Конотопського відділу податків і зборів з юридичних осіб та камеральних перевірок податкової звітності Андрій Майданевич.

spacer

ОТРИМАНА ФОП СУМА КРЕДИТУ НЕ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ДО ДОХОДУ

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що фінансовий кредит – це кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами – нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент. Норми встановлені п.п.14.1.258 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

spacer

РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ДОХОДІВ, ЯКІ НЕ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ ПДФО

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє, що 10.12.2020 набрав чинності Закон України від 04 грудня 2020 року № 1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072). Закон № 1072 опубліковано у офіційному виданні «Голос України» від 09.12.2020 № 228.

spacer

ДПС ЗАВЖДИ ПІДТРИМУВАТИМЕ ЧЕСНИЙ БІЗНЕС

Голова ДПС Олексій Любченко взяв участь в урочистостях з нагоди відзначення переможців рейтингу «Сумлінні платники податків», проведених в онлайн-режимі за ініціативи ВГО «Асоціація платників податків України». Почесними учасниками заходу також стали Міністр фінансів України Сергій Марченко, Президент Асоціації Грігол Катамадзе, Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах та переможці рейтингу.

spacer

ЗА СІЧЕНЬ-ЛИСТОПАД 2020 РОКУ СПЛАЧЕНО БІЛЬШЕ 734 МЛН ГРН ЄСВ

Підрозділами Головного управління ДПС у Сумській області, які здійснюють адміністрування податків, сплачених платниками зареєстрованими в Конотопському, Буринському, Кролевецькому та Путивльському районах за січень-листопад 2020 року проконтрольовано надходження 734,5 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей показник перевищує суму сплати єдиного внеску за аналогічний період минулого року на 17,0 відс., або на 106,6 млн. гривень.

spacer

ЗАСТОСУВАННЯ РРО ПРИ РЕАЛІЗАЦІЇ СКЛАДНИХ ПОБУТОВИХ ТОВАРІВ

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп у разі здійснення реалізації технічно- складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані проводити розрахунки із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

spacer