Соціальний захист

ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ВИПЛАТИ ТИМЧАСОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ НЕПРАЦЮЮЧІЙ ОСОБІ, ЯКА ДОСЯГЛА ЗАГАЛЬНОГО ПЕНСІЙНОГО ВІКУ, АЛЕ НЕ НАБУЛА ПРАВА НА ПЕНСІЙНУ ВИПЛАТУ

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №  1098  (чинна з 01.01.2018) затверджено Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.Дана допомога призначатиметься у період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.

spacer

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ПУТИВЛЬСЬКОГО РАЙОНУ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА ПІЛЬГИ

З 01 січня 2018 року розмір податкової соціальної пільги складає 2470 грн. Право на пільги з 01.01.2018 року протягом року набувають пільговики, якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує 2470 гривень.

spacer

ПІЛЬГИ ПОСТРАЖДАЛИМ УЧАСНИКАМ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

З 24 лютого 2018 року постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих отримають право на 75-відсоткову знижку плати за користування житлом та комунальні послуги, а також право на інші пільги, передбачені ст.12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

spacer
spacer
spacer

ЗМІНИ СОЦІАЛЬНИХ НОРМ КОРИСТУВАННЯ ЖКП ДЛЯ НАДАННЯ ПІЛЬГ

Постановами Кабінету Міністрів України від 06.02.2017 №51 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. №409» та від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» внесені зміни до постанови КМУ № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” внесені зміни щодо надання пільг на житлово-комунальні послуги пільговій категорії громадян. Зокрема, в опалювальний період знижується соціальний норматив для індивідуального опалення природним газом — з 5,5 до 5,0 куб.м  на 1 кв.м опалюваної площі на місяць. Коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби опалення в залежності від поверховості будинку для Сумської  області складають:

spacer

ВІДШКОДУВАННЯ ГРОМАДЯНАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ, ВИТРАТ НА ЛІКУВАННЯ

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 26.07.2017 №1211 «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою» визначено Порядок відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи витрат на лікування у закладах охорони здоров’я, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів.

spacer

ДОПОМОГА ЧЛЕНАМ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Рішенням сесії Сумської обласної ради сьомого скликання 15.09.2017 року розроблено Порядок відшкодування коштів за встановлення пам’ятників та облаштувань місць поховання загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції за рахунок коштів обласного бюджету.

spacer

УЧАСНИКАМ АТО ВІДШКОДОВУВАТИМУТЬ ВАРТІСТЬ ПРОХОДЖЕННЯ МРТ

Відповідно до рішення сесії Сумської обласної ради сьомого скликання від 15.09.2017 року передбачено надання адресної грошової допомоги мешканцям Сумської області —  учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції за проходження обстеження методом магніто-резонансної томографії (МРТ). Компенсація надається за рахунок коштів  обласного бюджету у розмірі 100% фактичної вартості зазначених послуг.

spacer