Держпродспоживслужба інформує

ОБЕРЕЖНО-ГРИБИ

У лісах Путивльщини зустрічається велика кількість грибів. Гриби – це цінний та делікатесний продукт харчування, але подекуди наша необізнаність у визначенні придатності грибів до вживання в їжу може призвести до тяжких отруєнь чи тривалих розладів здоров’я.

spacer

ЩОДО ШТРАФІВ

5 вересня 2017 року за участі представника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в Івано-Франківському окружному адміністративному суді відбулося судове засідання у справі про застосування адміністративно-господарської санкції у вигляді штрафу розміром 25600 грн. до суб’єкта господарської діяльності фізичної особи-підприємця за порушення вимог ст.25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» — нездійснення державної реєстрації потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу.

spacer

ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

На адресу Держпродспоживслужби в Сумській області надходять чисельні скарги щодо порушення прав споживачів при придбанні ними товарів або замовленні послуг поза торговельним або офісними приміщенням, частіше за все в мережі Інтернет.

spacer

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ БОТУЛІЗМУ

Ботулізм — гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

spacer

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАХОДИ ЩОДО РОЗСЛІДУВАННЯ ВИПАДКІВ БОТУЛІЗМУ, ЯКІ ПОВ’ЯЗАНІ З В’ЯЛЕНОЮ РИБОЮ

Спеціалісти Держпродспоживслужби продовжують розслідування випадків ботулізму серед населення, які ймовірно пов’язані із вживанням в’яленої риби промислового виробництва, придбаної в торговельній мережі.

spacer