Бюро правової допомоги інформує

spacer

16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні стартувала днями – 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

spacer

ЧИ БУДЕ СВЯТО ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ У ЦЬОМУ РОЦІ?

В останній місяць літа Україна відзначає головне державне свято – День Незалежності. Традиційно воно подарує українцям додатковий вихідний день. 16 липня 1990 Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. У той же день було прийнято постанову «Про День проголошення незалежності України». Пізніше в Кодексі законів про працю Української РСР з’явився запис: «16 липня — День незалежності України».

24 серпня 1991 ВР Української РСР прийняла  Акт проголошення незалежності України. 

spacer

ПІЛЬГИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Починаючи з 2014 року Україна перебуває в стані не оголошеної війни.  Частина її території незаконно анексована сусідньою державою, частина тимчасово окупована цією ж державою агресором, де ведуться бойові дії. Майже півтора мільйони громадян України вимушені були покинути свої домівки і виїхати на підконтрольну українській владі територію в пошуках захисту, а часто і просто порятунку.

spacer

ВИКРИВАЧІ КОРУПЦІЇ – КАТЕГОРІЯ ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

З 1 січня цього року викривачі корупції отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Розширення кола суб’єктів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу передбачено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» від 17 жовтня 2019 року  № 198-IX, який набрав чинності з 1 січня 2020 року.

spacer

ВІДШКОДУВАННЯ МОРАЛЬНОЇ ШКОДИ

Моральна шкода  — втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

spacer

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ ЗЛОВЖИВАННЯ НАРКОТИКАМИ ТА ЇХ НЕЗАКОННОГО ОБІГУ

26 червня відзначається Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Наркоманія, мабуть, одне з найстрашніших явищ сучасності. З кожним днем все більше людей у всьому світі піддається спокусі і потрапляє у пастку цієї залежності, намагаючись з її допомогою сховатися від щоденних проблем. Небезпека наркоманії полягає в тому, що вона як патологічний стан певною мірою незворотна, і частина негативних змін, що відбулися в організмі, залишається назавжди. Для багатьох пацієнтів наркоманія залишається довічним діагнозом. Нерідко навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від цієї залежності. Через багато років може виникнути нестерпний потяг знову повернутися до наркотиків.

spacer

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

День Конститу́ції Украї́ни — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року. День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, а саме статтею 161 Конституції .

spacer

ПОДАРУВАТИ ЧИ ЗАПОВІСТИ НЕРУХОМІСТЬ?

Одне із найбільш популярних питань пов’язане з бажанням батьків передати своїм дітям (онукам, рідше іншим родичам або іншим людям) нерухомість, що їм належить. Яким чином це краще зробити? Подарувати чи оформити заповіт?

spacer

ДЕНЬ ДОНОРА КРОВІ

У багатьох країнах світу, зокрема і в Україні, 14 червня, відзначається Всесвітній день донора крові – щорічне міжнародне свято на честь людей, які добровільно і безоплатно здають кров заради порятунку чийогось життя. У цей День звертається увага на необхідність регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена.

spacer