Бюро правової допомоги інформує

spacer

СУДОВИЙ ЗБІР

Судовий збір — це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених у законі України «Про судовий збір». Судовий збір включається до складу судових витрат. Він справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів; у разі ухвалення судового рішення, передбаченого цим Законом.

spacer
spacer
spacer
spacer

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО НЕ ВИРОК

На сьогоднішній день дуже важливою проблемою у світі є проблема домашнього насильства і є дуже великим викликом для  світового суспільства. Нажаль ця проблема не обійшла і Україну. Доволі тривалий час в країні відношення до домашнього насильства залишалось суто "домашнім", а суспільство в основному закривало очі, мовляв, чужа сім’я – темний ліс.

spacer

ЛЮДИ – НЕ ТОВАР!

Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.  

spacer

ПРАВО НА ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЬСТВА

Насильство широко застосовується людьми як засіб досягнення бажаного результату. І воно завжди пов’язано з поняттям свободи: жертву змушують до якоїсь поведінки або до прийняття певних умов, руйнуючи її біологічне чи психічне життя, або ж погрожуючи його зруйнувати.

spacer
spacer

ПОРАДИ ПРО ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК В ДОКУМЕНТАХ

Всі ми люди, і всім нам властиво помилятися! Як уникнути таких проблем і що робити, коли вже подібна халепа трапилася? Коли ви отримали документ з Вашими даними (свідоцтв, посвідчень, диплому, паспорту, трудової книжки тощо) обов’язково уважно перевіряти зазначені в них Ваші прізвище, ім’я та по батькові, дату і місце народження (якщо вони вказані). Якщо ви помітили помилку одразу ж кажіть про це особі, яка вносила Ваші дані в документ, та негайно вимагайте ії виправлення, адже найпростіше вирішити проблему одразу до настання негативних наслідків.

spacer