Бюро правової допомоги інформує

spacer

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО НЕ ВИРОК

На сьогоднішній день дуже важливою проблемою у світі є проблема домашнього насильства і є дуже великим викликом для  світового суспільства. Нажаль ця проблема не обійшла і Україну. Доволі тривалий час в країні відношення до домашнього насильства залишалось суто "домашнім", а суспільство в основному закривало очі, мовляв, чужа сім’я – темний ліс.

spacer

ЛЮДИ – НЕ ТОВАР!

Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.  

spacer

ПРАВО НА ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЬСТВА

Насильство широко застосовується людьми як засіб досягнення бажаного результату. І воно завжди пов’язано з поняттям свободи: жертву змушують до якоїсь поведінки або до прийняття певних умов, руйнуючи її біологічне чи психічне життя, або ж погрожуючи його зруйнувати.

spacer
spacer

ПОРАДИ ПРО ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК В ДОКУМЕНТАХ

Всі ми люди, і всім нам властиво помилятися! Як уникнути таких проблем і що робити, коли вже подібна халепа трапилася? Коли ви отримали документ з Вашими даними (свідоцтв, посвідчень, диплому, паспорту, трудової книжки тощо) обов’язково уважно перевіряти зазначені в них Ваші прізвище, ім’я та по батькові, дату і місце народження (якщо вони вказані). Якщо ви помітили помилку одразу ж кажіть про це особі, яка вносила Ваші дані в документ, та негайно вимагайте ії виправлення, адже найпростіше вирішити проблему одразу до настання негативних наслідків.

spacer

ПРИПИНЕННЯ ШЛЮБУ

Сімейний кодекс України визначає шлюб як сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов’язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення державних органів реєстрації актів цивільного стану.

spacer
spacer
spacer

ЗНЯТТЯ З МІСЦЯ РЕЄСТРАЦІЇ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ

Статтею 47 Конституції України проголошено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

spacer